Tauron 1 Liga: Bielszczanie stracili punkt na wyjeździe. Porażka i zwycięstwo LUK Politechniki Lublin

Za nami mecze osiemnastej kolejki Tauron 1 Ligi, a ponadto w minionym tygodniu zostało rozegrane zaległe spotkanie piętnastej rundy. Siatkarze LUK Politechniki Lublin w starciu z BKS-em Visłą Bydgoszcz przegrali po pięciu setach, ale w sobotnim pojedynku odnieśli pierwsze zwycięstwo w 2021 roku. Z kolei ekipa Polskiego Cukru Avii Świdnik po raz drugi w tym sezonie urwała punkt liderom tabeli, drużynie BBTS-u Bielsko-Biała.

 

Zespół KPS-u Siedlce pokonał na własnym boisku ekipę eWinner Gwardii Wrocław. Pierwszą partię z przewagą jedenastu punktów zapisali na swoim koncie wrocławianie, zaś drugą po grze na przewagi rozstrzygnęli na swoją korzyść gospodarze. Następnie objęli w meczu prowadzenie 2:1, ale zwycięstwo przypieczętowali w tie-breaku z przewagą sześciu punktów. Liderem zespołu z Siedlec był Mateusz Kańczok. Zdobył 16 punktów, z czego 1 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 45%. MVP spotkania został wybrany Jakub Strulak, dołożywszy do dorobku zespołu 10 „oczek”.

 

 

KPS Siedlce – eWinner Gwardia Wrocław 3:2 (14:25, 36:34, 25:17, 20:25, 15:9)

MVP: Jakub Strulak

 

Zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki pokonał na wyjeździe ekipę BAS-u Białystok po trzech setach. Najbardziej zacięta okazała się pierwsza partia, która zakończyła się minimalną różnicą punktów. W dwóch pozostałych goście zwyciężyli kolejno z przewagą dziewięciu i siedmiu „oczek”, dopisując w rezultacie do tabeli cenne trzy punkty. Liderem ekipy z Tomaszowa Mazowieckiego był Dawid Sokołowski, a zdobył 14 punktów, w tym 2 zagrywką i 4 blokiem. Atakował ze skutecznością 62%, zaś przyjmował na poziomie 71% (29% perfekcyjnego). MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Janus, a do dorobku zespołu dołożył 13 punktów.

 

BAS Białystok – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (23:25, 16:25, 18:25)

MVP: Bartłomiej Janus

 

 

Siatkarze LUK Politechniki Lublin pokonali na własnym boisku ekipę MCKiS Jaworzno. Drużyna gości zapisała na swoim koncie jedynie pierwszą partię z minimalną przewagą. W pozostałych trzech setach lublinianie zwyciężyli z wyraźnymi różnicami i dopisali do tabeli komplet punktów. Najlepiej punktującym graczem lubelskiego zespołu był Paweł Rusin, a zdobył 20 punktów, z czego 3 zagrywką i 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 64%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 54% (31% perfekcyjnego). MVP pojedynku został wybrany Wojciech Sobala, zaś do dorobu zespołu dołożył 13 „oczek”.

 

LUK Politechnika Lublin – MCKiS Jaworzno 3:1 (23:25, 25:17, 25:17, 25:14)

MVP: Wojciech Sobala

 

 

Zespół ZAKSY Strzelce Opolskie po trzech setach pokonał na wyjeździe ekipę AZS-u AGH Kraków. W pojedynku nie brakowało jednak walki – pierwsze dwa sety zakończyły się różnicą trzech punktów, zaś trzecia odsłona rozstrzygnęła się po grze na przewagi. Liderem ekipy ze Strzelec Opolskich był Filip Grygiel, a zdobył 27 punktów, z czego 2 zagrywką i 2 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 56%. MVP spotkania został wybrany Patryk Giża, dołożywszy do dorobku zespołu 7 „oczek”.

 

AZS AGH Kraków – ZAKSA Strzelce Opolskie 0:3 (22:25, 22:25, 27:29)

MVP: Patryk Giża

 

 

Drużyna BKS-u Visły Bydgoszcz po trzech setach pokonała na własnym boisku zespół Krispolu Września. Bydgoszczanie od początku nie tracili kontroli nad grą, zaś rywale w żadnej z odsłon nie zdołali osiągnąć granicy dwudziestu zdobytych punktów. Najlepiej punktującym graczem w zespole z Bydgoszczy był Evgenii Karpiński, który odebrał też nagrodę MVP. Zdobył 18 punktów, a w tym 2 zagrywką i 1 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 60%.

 

BKS Visła Bydgoszcz – Krispol Września 3:0 (25:18, 25:19, 25:19)

MVP: Evgenii Karpińskii

 

 

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała po pięciu setach pokonali na wyjeździe ekipę Polskiego Cukru Avii Świdnik. Bielszczanie prowadzili w starciu 2:1, ale świdniczanie nie zamierzali poddawać się zbyt szybko i w czwartej odsłonie zwyciężyli z różnicą trzech punktów. W tie-breaku bielszczanie przypieczętowali zwycięstwo z trzypunktową przewagą. Liderem ekipy z Bielska-Białej był Oleg Krikun – zdobył 16 punktów, a w tym 1 zagrywką, zaś atakował ze skutecznością 48%. MVP spotkania został wybrany Jarosław Macionczyk, a do dorobku drużyny dołożył 7 punktów.

 

Polski Cukier Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała 2:3 (18:25, 25:20, 17:25, 25:22, 12:15)

MVP: Jarosław Macionczyk

 

 

Ekipa Exact Systems Norwid Częstochowa pokonała na własnym boisku zespół Olimpii Sulęcin. Częstochowianie najwyraźniej zwyciężyli w pierwszej odsłonie, bo z przewagą ośmiu punktów, zaś drugą i trzecią partię zapisali na swoim koncie z różnicą pięciu „oczek”. Liderem częstochowskiej drużyny był Damian Kogut, a zdobył 15 punktów, z czego 1 zagrywką i 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 71%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 67% (22% perfekcyjnego). MVP starcia został wybrany Tomasz Kowalski, zaś do dorobku zespołu dołożył 2 „oczka”.

 

Exact Systems Norwid Częstochowa – Olimpia Sulęcin 3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

MVP: Tomasz Kowalski

 

 

Mecz piętnastej kolejki

 

Siatkarze BKS-u Visły Bydgoszcz w zaległym meczu piętnastej kolejki rozgrywek pokonali na własnym boisku zespół LUK Politechniki Lublin. Bydgoszczanie prowadzili w pojedynku 2:0, ale w trzeciej odsłonie górą byli lublinianie, w związku z czym przedłużyli swoje szanse i doprowadzili do tie-breaka. W nim od początku swój rytm gry narzucili gospodarze meczu i dopisali do tabeli cenne dwa punkty. Liderem bydgoskiej ekipy był Evgenii Karpińskii, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 23 punkty, z czego 3 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 50%.

 

BKS Visła Bydgoszcz – LUK Politechnika Lublin 3:2 (25:22, 25:20, 20:25, 21:25, 15:5)

MVP: Evgenii Karpiński 

 

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne