Prace nad XVIII edycją Memoriału Huberta Jerzego Wagnera rozpoczęte

Kilka miesięcy temu sportowy świat się zatrzymał, a wśród odwołanych wydarzeń znalazł się również Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który został przeniesiony na lipiec 2021 i będzie generalnym sprawdzianem biało-czerwonych przed wylotem do Tokio. Po raz kolejny miastem goszczącym turniej będzie Kraków.

 

 

Rok rocznie organizatorzy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zapraszali do udziału najlepsze reprezentacje z całego świata, a sam turniej zazwyczaj poprzedzał najważniejsze siatkarskie wydarzenia. Nie inaczej miało być przed rokiem, gdzie obok Polaków wystąpić mieli reprezentanci Tunezji, Iranu oraz Argentyny – czyli zespoły, które kilka tygodni później miały stanąć na starcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jednak w marcu 2020 roku świat się zatrzymał, a kilka tygodni później dotarła do nas informacja o przełożeniu Igrzysk Olimpijskich na przełom lipca oraz sierpnia 2021. Choć organizatorzy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera długo wierzyli, że mimo wszystko ten turniej uda się rozegrać, to ostatecznie również podjęli decyzję o przeniesieniu go w najbliższym sezonie reprezentacyjnym.

 

 

XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera ostatecznie zostanie rozegrana w dniach 9-11 lipca 2021, a gospodarzem turnieju, po raz szósty, będzie Kraków. „W ubiegłym roku mieliśmy nadzieję gościć najlepszych, siatkarskich kibiców świata po raz szósty. Niestety, pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam wszystkim szyki. XVIII edycja wydarzenia została ostatecznie przełożona na lipiec 2021 roku. Mamy nadzieję, że wtedy będzie już możliwość organizacji imprezy chociaż z ograniczoną liczbą widzów, z zachowaniem reżimu sanitarnego” – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który z ramienia miasta zajmuje się współorganizacją turnieju. Zarówno włodarze Krakowa, jak i organizatorzy z ramienia Fundacji im. Huberta Jerzego Wagnera nie kryją nadziei, że krakowskiej TAURON Arenie będą mogli zasiąść kibice. Należy jednak pamiętać, że wszystko zależy od aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie naszego kraju, która zmienia się dynamicznie.

 

 

Warto dodać, że po raz kolejny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi, ponieważ już 24 lipca podopieczni Vitala Heynena rozegrają pierwszy mecz na olimpiadzie w Tokio. Na razie nie wiadomo jeszcze jakie reprezentacje, obok Polaków, staną w turniejowych zmaganiach. Jednak jak co roku organizatorzy zapewniają, że w Krakowie pojawią się drużyny, które stworzą widowisko o wysokim poziomie sportowym. „Pracujemy pełną parą, staramy się znowu stworzyć wyjątkowe siatkarskie widowisko w Krakowie, w jakże ważnym dla biało-czerwonych roku olimpijskim. Czekamy na rozwój sytuacji w naszym kraju i na świecie, lecz cały czas pozostajemy optymistami w kwestii Memoriału z udziałem najlepszych kibiców świata. O każdym etapie przygotowań będziemy informować na bieżąco, mogę tylko zadeklarować, że tak jak zawsze zaprosimy niezwykle interesujących rywali dla naszej biało-czerwonej drużyny” – mówi Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji im. Huberta Jerzego Wagnera.

 

 

 

 

Źródło: fundacjawagnera.pl/opracowanie własne