Bartosz Pietruczuk uzupełnia skład Trefla Gdańsk

W obliczu kontuzji Mateusza Miki włodarze Trefla Gdańsk zdecydowali się na zakontraktowanie nowego przyjmującego. W szeregach drużyny prowadzonej przez Michała Winiarskiego do końca sezonu występować będzie Bartosz Pietuczuk, który już w przeszłości reprezentował barwy Trefla Gdańsk.

 

 

Pierwsze kroki w siatkówce Bartosz Pietruczuk stawiał w Malborku, jednak w 2011 roku dołączył do drużyny Gdańskich Lwów występujących w rozgrywkach Młodej Ligi, gdzie wywalczył złoty i brązowy medal rozgrywek. W sezonie 2012/2013 przyjmujący zadebiutował na parkietach plusligowych rozgrywek, w barwach seniorskiej drużyny z Gdańska. Oprócz gry w Treflu Gdańsk Bartosz Pietczuk występował na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy, gdzie zasilił szeregi Kęczanina Kęty oraz Espadonu Szczecin. W 2017/2018 zdecydował się opuścić Polskę, a jego wybór padł na niemiecko-austriacki Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, z którym sięgnął po brązowy medal Bundesligi, natomiast kolejne dwa lata Bartosz Pitruczuk spędził w lidze czeskiej, gdzie związany był z Duklą Liberec. Przed rozpoczęciem trwającego sezonu przyjmujący zdecydował się na powrót do Polski, a jego wybór padł na pierwszoligowy zespół EWINNER Gwardii Wrocław. W barwach zespołu z Dolnego Śląska przyjmujący rozegrał łącznie 14 spotkań w TAURON 1. Lidze i zdobył w nich 108 punktów. Ostatecznie sezon 2020/2021 Bartosz Pietrczuk zakończy w barwach Trefla Gdańsk, gdzie zastąpi kontuzjowanego Mateusz Mikę. „Cieszę się z tej możliwości, która się pojawiła. Jest to mój dom, więc gdy pojawiła się okazja, by dołączyć do Trefla, uznałem, że jest to szansa, którą muszę wykorzystać. Cieszę się także na współpracę z trenerem Winiarskim. Z tego, co słyszałem, poza świetnym warsztatem siatkarskim, trener ma także indywidualne podejście do zawodników, co także przyczynia się do rozwoju. Chcę dać z siebie tutaj wszystko, a oczywiście będę jednocześnie trzymać kciuki za drużynę z Wrocławia” – Bartosz Pietruczuk, który o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Bartłomiejem Lipińskim, Moritzem Reichertem oraz Matuszem Janikowskim.

 

 

Szansę na debiut Bartosz Pietruczuk będzie miał już 20 stycznia, kiedy to Gdańskie Lwy zmierzą się z GKS-em Katowice i zawalczą o kolejne punkty w plusligowej tabeli. „Bartek jest już po pierwszym treningu z drużyną i jestem przekonany, że dzięki jego dołączeniu między innymi utrzymamy lub jeszcze podniesiemy jakość treningów, a jak już wielokrotnie mówiłem to się później przekłada na naszą dyspozycję meczową. Cieszę się, że udało nam się sprawnie załatwić wszystkie formalności, tym bardziej, że przed nami łączony wyjazd na trzy ligowe spotkania” – ocenił nowego zawodnika Michał Winiarski.

 

 

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne