Tauron 1 Liga: Dwa tie-breaki w siedemnastej kolejce. Bielszczanie powiększają przewagę w tabeli

Rozgrywki Tauron 1 Ligi nie zwalniają tempa. W czwartek zakończyła się szesnasta kolejka zmagań, a już w sobotę odbyły się mecze siedemnastej rundy. Ponownie nie zabrakło wrażeń, zaś dwa z siedmiu spotkań zakończyły się podziałem punktów. Na czele tabeli w dalszym ciągu utrzymują się siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała, mając siedmiopunktowy zapas nad pauzującą w tej kolejce LUK Politechniką Lublin.

 

Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie pokonali na własnym boisku ekipę Mickiewicza Kluczbork. W pojedynku nie zabrakło wrażeń, a tych dostarczył już pierwszy set zakończony po grze na przewagi z korzyścią dla przyjezdnych. W kolejnych dwóch odsłonach górą byli gospodarze, a kropkę nad ‚i postawili dopiero w tie-breaku, którego wygrali z przewagą siedmiu punktów. Liderem zespołu ze Strzelec Opolskich był Filip Grygiel. Zdobył aż 36 punktów, a w tym 1 zagrywką i 1 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 60%.

 

ZAKSA Strzelce Opolskie – Mickiewicz Kluczbork 3:2 (24:26, 25:20, 25:23, 22:25, 15:8)

MVP: Filip Grygiel 

 

 

Do pięciosetowego pojedynku doszło również w Sulęcinie, gdzie zespół AZS-u AGH Kraków pokonał tamtejszą Olimpię Sulęcin. Gospodarze starcia prowadzili w nim 2:1, ale nie zatrzymało to krakowian, którzy czwartą odsłonę zapisali na swoim koncie z różnicą trzech „oczek”, a kropkę nad ‚i’ postawili w tie-breaku, wygrywając z różnicą czterech punktów. Najlepiej punktującym graczem w zespole z Krakowa był Kamil Dębski, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 25 punktów, z czego 2 zagrywką i 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 50%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 36% (21% perfekcyjnego).

 

Olimpia Sulęcin – AZS AGH Kraków 2:3 (26:24, 22:25, 25:20, 22:25, 11:15)

MVP: Kamil Dębski

 

 

Zespół KPS-u Siedlce pokonał na własnym terenie ekipę Lechii Tomaszów Mazowiecki. W pojedynku nie brakowało wrażeń, a każda z trzech rozegranych odsłon zakończyła się niewielką przewagą. Liderem siedleckiego zespołu był Janusz Górski, a zdobył 12 punktów, z czego 3 zagrywką i 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 44%, zaś przyjmował na poziomie 54% (8% perfekcyjnego). MVP spotkania został wybrany Szymon Bereza, zaś do dorobku zespołu dołożył 5 „oczek”.

 

KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:23, 25:23, 26:24)

MVP: Szymon Bereza

 

 

Drużyna BBTS-u Bielsko-Biała w meczu siedemnastej kolejki rozgrywek pokonała na własnym terenie ekipę BAS-u Białystok. Białostoczanie zapisali na swoim koncie jedynie pierwszą partię z przewagą sześciu punktów. Bielszczanie zaś najwyraźniej zwyciężyli w trzeciej odsłonie, bo z przewagą aż trzynastu „oczek”. Najlepiej punktującymi graczami ekipy z Bielska-Białej byli Tomasz Piotrowski, Oleg Krikun i Michał Makowski – obaj zdobyli po 11 „oczek”. MVP spotkania został zaś wybrany Jarosław Macionczyk, a do dorobku zespołu dołożył 5 punktów.

 

BBTS Bielsko-Biała – BAS Białystok 3:1 (19:25, 25:23, 25:12, 25:23)

MVP: Jarosław Macionczyk

 

Ekipa Polskiego Cukru Avii Świdnik pokonała na wyjeździe zespół Krispolu Września. Świdniczanie prowadzili w meczu 2:0, lecz w trzeciej odsłonie swoje szanse przedłużyli jeszcze gospodarze. W czwartym secie jednak siatkarze ze Świdnika postawili kropkę nad ‚i’, dopisując do tabeli komplet punktów. Liderem świdnickiej drużyny był Mateusz Rećko, a zdobył 19 punktów, z czego 3 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 47%. MVP spotkania został wybrany Łukasz Swodczyk, dołożywszy do dorobku zespołu 15 „oczek”.

 

Krispol Września – Polski Cukier Avia Świdnik 1:3 (22:25, 17:25, 26:24, 17:25)

MVP: Łukasz Swodczyk

 

 

Siatkarze BKS-u Visły Bydgoszcz pokonali na wyjeździe zespół MCKiS-u Jaworzno. Bydgoszczanie prowadzili w meczu 2:0, zwyciężając kolejno z przewagą dziewięciu i dwóch punktów. W trzeciej odsłonie skuteczniejsi byli gospodarze, ale czwarta ponownie należała do bydgoszczan, którzy dopisali do tabeli komplet punktów. Liderem zespołu z Bydgoszczy był Jan Galabov, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 23 punkty, z czego 1 zagrywką i 3 blokiem. Atakował ze skutecznością 50%, zaś przyjmował na poziomie 67% (17% perfekcyjnego).

 

MCKiS Jaworzno – BKS Visła Bydgoszcz 1:3 (16:25, 23:25, 25:21, 22:25)

MVP: Jan Galabov

 

Zespół eWinner Gwardii Wrocław pokonał na własnym boisku ekipę Exact Systems Norwid Częstochowa. Wrocławianie od początku nie tracili kontroli nad grą i po trzech setach dopisali do tabeli komplet punktów, wygrywając kolejno z różnicą pięciu, ośmiu i trzech „oczek”.

 

eWinner Gwardia Wrocław – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:20, 25:17, 25:22)

MVP: Mateusz Frąc

 

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne