Tauron 1 Liga: BBTS Bielsko-Biała nie do zatrzymania. Druga porażka LUK Politechniki Lublin

W szesnastej kolejce rozgrywek Tauron 1 Ligi nie zabrakło wrażeń, a dwa z siedmiu rozegranych pojedynków zakończyły się po pięciu setach. Drugą w sezonie porażkę ponieśli siatkarze LUK Politechniki Lublin, ulegając na wyjeździe ekipie z Kluczborka, natomiast w dalszym ciągu niepokonani pozostają siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała i aktualnie w tabeli mają nad lublinianami cztery punkty przewagi.

 

W meczu szesnastej kolejki rozgrywek ekipa BAS-u Białystok pokonała na własnym boisku zespół Krispolu Września. Białostoczanie w całym starciu przegrywali 0:2, ulegając rywalom kolejno różnicą jedenastu i czterech „oczek”. W trzecim secie gospodarze zwyciężyli z przewagą dwóch punktów, zaś ostatnie dwie odsłony zapisali na swoim koncie z wyraźnymi przewagami – kolejno osiem i dziesięć punktów. Liderem ekipy z Białegostoku był Kacper Wnuk. Zdobył 20 punktów, z czego 2 zagrywką, zaś atakował ze skutecznością 56%. MVP starcia został wybrany Michał Witkoś, a do dorobku zespołu dołożył 4 „oczka”.

 

BAS Białystok – Krispol Września 3:2 (14:25, 21:25, 25:23, 25:17, 15:5)

MVP: Michał Witkoś

 

Siatkarze Olimpii Sulęcin pokonali na wyjeździe zespół ZAKSY Strzelce Opolskie. Siatkarze z Sulęcina od początku nie tracili kontroli nad grą, a w pierwszych dwóch setach zwyciężyli z przewagą dziewięciu punktów. W trzecim gospodarze spotkania postawili im większy opór i w rezultacie set zakończył się różnicą dwóch „oczek”. Najlepiej punktującym graczem w zespole z Sulęcina był Grzegorz Turek. Zdobył 13 punktów, z czego 2 zagrywką i 2 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 56%. MVP spotkania został wybrany libero Maciej Sas, notując 45% grę w przyjęciu (10% perfekcyjnego).

 

ZAKSA Strzelce Opolskie – Olimpia Sulęcin 0:3 (16:25, 16:25, 23:25)

MVP: Maciej Sas

 

 

BBTS Bielsko-Biała nie zwalnia tempa w drodze po kolejne punkty. Bielszczanie w meczu szesnastej kolejki zmagań pokonali na wyjeździe ekipę KPS-u Siedlce po trzech setach. Najbardziej wyrównana była pierwsza partia, w której siatkarze z Bielska-Białej zwyciężyli z przewagą dwóch „oczek”. W kolejnych dwóch odsłonach przyjezdni zwyciężyli zaś  kolejno z różnicą sześciu i dziesięciu punktów. Liderem zespołu z Bielska-Białej był Bartosz Cedzyński, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 14 punktów, z czego 1 zagrywką i 3 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 77%.

 

KPS Siedlce – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 19:25, 15:25)

MVP: Bartosz Cedzyński

 

Zespół AZS AGH Kraków w meczu szesnastej kolejki pokonał na własnym boisku ekipę eWinner Gwardii Wrocław. Siatkarze z Wrocławia zapisali na swoim koncie pierwszą partię z przewagą sześciu „oczek”, zaś w kolejnych skuteczniejsi byli krakowianie, a najwyraźniej, bo różnicą siedmiu punktów, zwyciężyli w trzeciej odsłonie. Liderem zespołu z Krakowa był Kamil Dębski, który odebrał statuetkę MVP. Zdobył 22 punkty, w tym 2 zagrywką i 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 55%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 55% (20% perfekcyjnego).

 

AZS AGH Kraków – eWinner Gwardia Wrocław 3:1 (19:25, 25:23, 25:18, 25:23)

MVP: Kamil Dębski

 

 

Drużyna Mickiewicza Kluczbork pokonała na własnym terenie zespół LUK Politechniki Lublin. Lublinianie zapisali na swoim koncie pierwszą odsłonę z przewagą trzech „oczek”, zaś w kolejnych skuteczniejsi byli gospodarze starcia, a z najwyższą przewagą zwyciężyli w drugim secie. Liderem zespołu z Kluczborka był wybrany MVP spotkania Filip Frankowski. Zdobył 19 punktów, a w tym 2 zagrywką i 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 71%, zaś przyjmował na poziomie 61% (36% perfekcyjnego).

 

Mickiewicz Kluczbork – LUK Politechnika Lublin 3:1 (22:25, 25:20, 25:22, 25:22)

MVP: Filip Frankowski

 

 

Siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik w meczu szesnastej rundy zmagań pokonali na własnym boisku zespół MCKiS Jaworzno. W pojedynku nie brakowało wrażeń, a każda z rozegranych odsłon zakończyła się niewielką różnicą punktów. Najbardziej zacięta natomiast, bo zakończona po grze na przewagi, była druga odsłona – jedyna, którą zapisali na swoim koncie siatkarze z Jaworzna. Najlepiej punktującym graczem zespołu ze Świdnika był Mateusz Rećko, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 20 punktów, a w tym 2 zagrywką, zaś atakował ze skutecznością 44%.

 

Polski Cukier Avia Świdnik – MCKiS Jaworzno 3:1 (25:22, 24:26, 25:23, 25:22)

MVP: Mateusz Rećko

 

Zespół Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał na własnym boisku ekipę Lechii Tomaszów Mazowiecki. Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego zwyciężyli wyraźnie w pierwszej odsłonie, natomiast dwie kolejne należały do gospodarzy. Czwartą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść przyjezdni, a częstochowianie przypieczętowali swoje zwycięstwo w tie-breaku z różnicą trzech punktów. Liderem zespołu z Częstochowy był Mikołaj Szewczyk, który otrzymał także statuetkę MVP. Zdobył 18 punktów, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 48%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 24% (10% perfekcyjnego).

 

Exact Systems Norwid Częstochowa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (14:25, 25:20, 25:19, 23:25, 15:12)

MVP: Mikołaj Szewczyk

 

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne