Tauron 1 Liga: Jeden tie-break i trzy czterosetowe starcia na zakończenie roku 2020

Przed końcem 2020 roku rozegrane zostały cztery z pięciu pozostałych spotkań piętnastej kolejki rozgrywek. Mecz pomiędzy zespołem AZS AGH Kraków a Lechią Tomaszów Mazowiecki zakończył się podziałem punktów na korzyść krakowian, natomiast zwycięzcy pozostałych spotkań – Olimpia Sulęcin, KPS Siedlce i BAS Białystok – dopisali do tabeli komplet „oczek”.

 

W meczu piętnastej kolejki Tauron 1 Ligi zespół Olimpii Sulęcin pokonał ekipę Mickiewicza Kluczbork. Siatkarze z Sulęcina zwyciężyli w pierwszym secie, natomiast w drugiej skuteczniejsi okazali się goście. Kolejne dwie odsłony ponownie należały do gospodarzy, którzy zwyciężyli w nich z dosyć bezpieczną przewagą. Liderem zespołu z Sulęcina był Grzegorz Turek, a zdobył 15 punktów z czego 1 zagrywką i 3 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 48%. MVP spotkania został wybrany Rafał Maluchnik, dołożywszy do dorobku zespołu 1 „oczko”.

 

Olimpia Sulęcin – Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:22, 20:25, 25:19, 25:21)

MVP: Rafał Maluchnik

 

 

 

Drużyna AZS-u AGH Kraków w meczu piętnastej kolejki zmagań pokonała zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki. Krakowianie w meczu prowadzili już 2:0, ale w kolejnych dwóch odsłonach z przewagą kolejno ośmiu i dziesięciu punktów zwyciężyli goście. W tie-breku zaś siatkarze z Krakowa wygrali z przewagą sześciu „oczek”, dopisując do tabeli cenne dwa punkty. Liderem zespołu z Krakowa był Daniel Grzymała, który zdobył 22 punkty, z czego 3 zagrywką i 3 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 73%. MVP spotkania został wybrany Mateusz Jóźwik, dołożywszy do dorobku zespołu 17 „oczek”.

 

AZS AGH Kraków – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (25:15, 25:22, 17:25, 15:25, 15:9)

MVP: Mateusz Jóźwik

 

 

 

Zespół KPS-u Siedlce pokonał na własnym boisku ekipę Krispolu Września, dopisując do tabeli komplet punktów. Goście zapisali na swoim koncie pierwszą partię z różnicą dwóch „oczek”, ale wrażeń nie zabrakło także w pozostałych odsłonach, które siedlczanie zapisali na swoim koncie z minimalną przewagą. Najlepiej punktującym graczem w siedleckim zespole był Mateusz Kańczok, który odebrał statuetkę MVP. Zdobył 21 punktów, z czego 5 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 55%.

 

KPS Siedlce – Krispol Września 3:1 (23:25, 26:24, 26:24, 25:23)

MVP: Mateusz Kańczok

 

 

 

Siatkarze BAS-u Białystok w meczu piętnastej kolejki zmagań pokonali na własnym terenie ekipę MCKiS Jaworzno. Białostoczanie w całym starciu prowadzili 2:0, jednak w trzeciej odsłonie swoje szanse na zwycięstwo przedłużyli gracze z Jaworzna. W czwartej partii gospodarze meczu wyraźnie postawili kropkę nad ‚i’, bo z dziesięciopunktową przewagą. Liderem zespołu z Białegostoku był Kacper Wnuk, który odebrał także statuetkę MVP spotkania. Zdobył 29 punktów, z czego 5 zagrywką i 3 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 60%.

 

BAS Białystok – MCKiS Jaworzno 3:1 (25:23, 25:21, 26:28, 25:15)

MVP: Kacper Wnuk

 

 

 

* mecz BKS Visła Bydgoszcz – LUK Politechnika Lublin zostanie rozegrany 13.01.2021

 

 

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne