Tauron 1 Liga: Odrabianie zaległości. BBTS Bielsko-Biała znowu na czele

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zostały rozegrane trzy zaległe mecze dziewiątej kolejki rozgrywek Tauron 1 Ligi. Kolejne zwycięstwa dopisały do tabeli siatkarze KPS-u Siedlce, Exact Systems Norwid Częstochowa, a także zespół BBTS-u Bielsko-Biała, który powrócił na pozycję lidera tabeli.

 

Mecze dziewiątej kolejki

 

W zaległym mecz dziewiątej kolejki spotkań ekipa KPS-u Siedlce pokonała na własnym boisku zespół BAS-u Białystok. Siedlczanie prowadzili w spotkaniu już 2:0, ale w trzeciej partii do walki o zwycięstwo powrócili siatkarze z Białegostoku, zaś czwartą partię wygrali po grze na przewagi. W tie-breaku ponownie lepiej zaprezentowali się gospodarze meczu i dopisali do tabeli cenne dwa punkty. Liderem siedleckiego zespołu był wybrany MVP meczu Janusz Górski. Zdobył 22 punkty, z czego 6 zagrywką i 4 blokiem. Atakował ze skutecznością 55%, zaś przyjmował na poziomie 63% (33% perfekcyjnego).

 

KPS Siedlce- BAS Białystok 3:2 (26:24, 25:19, 20:25, 27:29, 15:10)

MVP: Janusz Górski

 

 

Zespół Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał we własnej hali ekipę Polskiego Cukru Avia Świdnik. Pierwsze dwa sety zapisali na swoim koncie częstochowianie z przewagą kolejno dwóch i czterech punktów. W trzeciej partii górą byli siatkarze ze Świdnika, ale w czwartej po grze na przewagi kropkę nad ‚i’ postawili gospodarze meczu, dopisując do tabeli komplet punktów. Najlepiej punktującym graczem w częstochowskiej drużynie był Damian Kogut, który odebrał statuetkę MVP. Zdobył 23 punkty, w tym 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 57%, zaś przyjmował na poziomie 67% (33% perfekcyjnego).

 

Exact Systems Norwid Częstochowa – Polski Cukier Avia Świdnik 3:1 (26:24, 25:21, 23:25, 29:27)

MVP: Damian Kogut

 

 

Zespół BBTS-u Bielsko-Biała pokonał ekipę Mickiewicza Kluczbork za trzy punkty. Bielszczanie nie tracili kontroli nad grą, a pierwsze dwie partie zapisali na swoim koncie z dość bezpieczną różnicą punktów. W trzecim zaś rywale postawili im większy opór, a set zakończył się po grze na przewagi. Liderem ekipy z Bielska-Białej był Michał Makowski, który został także wybrany MVP meczu. Zdobył 12 punktów, z czego 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 45%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 35% (10% perfekcyjnego).

 

BBTS Bielsko-Biała- Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:20, 25:16, 30:28)

MVP: Michał Makowski

 

 

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne