Tauron 1 Liga: LUK Politechnika Lublin górą w derbach Lubelszczyzny. Walka o miejsca w tabeli

W pojedynkach mijającego tygodnia nie zabrakło wrażeń, a cztery z dziesięciu starć zakończyły się po tie-breaku. Kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie siatkarze LUK Politechniki Lublin, wyprzedzając o dwa „oczka” w tabeli ekipę BBTS-u Bielsko-Biała. eWinner Gwardia Wrocław traci zaś dwa „oczka” do trzeciej w tabeli ekipy BKS-u Visła Bydgoszcz, która poniosła drugą w sezonie porażkę. 

 

Siatkarze KPS-u Siedlce w meczu czternastej kolejki zmagań pokonali na wyjeździe zespół MCKiS Jaworzno. Siedlczanie już w pierwszym secie narzucili swoje tempo gry i zwyciężyli z przewagą dziesięciu punktów, drugą odsłonę zapisali na swoim koncie z różnicą pięciu „oczek”, zaś najbardziej zacięty był trzeci set, zakończony po grze na przewagi  na przewagi. Najlepiej punktującym graczem w zespole z Siedlec był Przemysław Kupka, który odebrał także nagrodę dla najlepszego gracza meczu. Zdobył 22 punkty, z czego 1 zagrywką i 3 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 62%.

 

MCKiS Jaworzno – KPS Siedlce 0:3 (15:25, 20:25, 34:36)

MVP: Przemysław Kupka

 

 

Zespół Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał na wyjeździe ekipę Krispolu Września. Częstochowianie prowadzili w meczu 2:1, ale w czwartej partii swoje szanse przedłużyli siatkarze z Wrześni. Tie-break ponownie należał do drużyny gości, która dopisała do tabeli cenne dwa punkty. Liderem częstochowskiej ekipy był Tomasz Kryński, wybrany także MVP spotkania. Zdobył 24 punkty, z czego 4 blokiem. Atakował ze skutecznością 54%.

 

 

Krispol Września – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (23:25, 25:22, 16:25, 25:22, 12:15)

MVP: Tomasz Kryński

 

 

Do pięciosetowego spotkania doszło w Strzelcach Opolskich, gdzie Ekipa Lechii Tomaszów Mazowiecki pokonała tamtejszą ZAKSĘ. Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego prowadzili w całym pojedynku już 2:0, ale w trzeciej partii do walki powrócili gospodarze. Doprowadzili do tie-breaka, lecz w nim ponownie skuteczniejsi byli goście, tym samy dopisując do tabeli dwa punkty. Liderami ekipy z Tomaszowa Mazowieckiego byli Mateusz Piotrowski i Michał Błoński – obaj zdobyli po 19 punktów. Pierwszy z graczy otrzymał dodatkowo statuetkę MVP. W swoim dorobku zgromadził 2 asy serwisowe, zaś atakował ze skutecznością 59%.

 

ZAKSA Strzelce Opolskie – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (16:25, 23:25, 25:17, 25:16, 11:15)

MVP: Mateusz Piotrowski

 

 

Siatkarze Mickiewicza Kluczbork pokonali na własnym boisku zespół BKS-u Visły Bydgoszcz. Bydgoszczanie w meczu prowadzili 2:1, jednak w czwartej odsłonie górą byli siatkarze z Kluczborka, a swoje zwycięstwo przypieczętowali w tie-breaku rozgrywanym na przewagi. Liderem zespołu z Kluczborka był Łukasz Owczarz, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 24 punkty, z czego 3 zagrywką i 2 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 58%.

 

Mickiewicz Kluczbork – BKS Visła Bydgoszcz 3:2 (21:25, 25:22, 20:25, 25:19, 18:16)

MVP: Łukasz Owczarz

 

Siatkarze LUK Politechniki Lublin w derbach Lubelszczyzny pokonali na własnym boisku ekipę Polskiego Cukru Avii Świdnik. Lublinianie już w pierwszym secie narzucili rywalom swój rytm gry, a następnie dyktowali warunki w drugiej partii. W trzecim secie świdniczanie postawili im większy opór, ale lublinianie utrzymali kontrolę nad grą i dopisali do tabeli komplet punktów. Liderem zespołu z Lublina był Szymon Romać, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 18 punktów, w tym 5 zagrywką, zaś atakował ze skutecznością 76%.

 

LUK Politechnika Lublin – Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:18, 25:15, 25:23)

MVP: Szymon Romać

 

Zespół eWinner Gwardia Wrocław pokonał na własnym terenie zespół Olimpii Sulęcin. Wrocławianie od początku nie tracili kontroli nad grą, zaś przeciwnicy jedynie w trzeciej partii zdołali przekroczyć granicę dwudziestu zdobytych punktów. Liderem wrocławskiego zespołu, a zarazem MVP spotkania, był Krzysztof Gibek, a zdobył 16 punktów, z czego 4 zagrywką. Atakował ze skutecznością 75%, zaś przyjmował na poziomie 67% (27% perfekcyjnego).

 

eWinner Gwardia Wrocław – Olimpia Sulęcin 3:0 (25:18, 25:16, 25:21)

MVP: Krzysztof Gibek

 

 

 

Mecz piątej kolejki

 

W zaległym meczu piątej kolejki zmagań ekipa Exact Systems Norwid Częstochowa pokonała na wyjeździe zespół AZS AGH Kraków. Częstochowianie prowadzili w meczu 2:1, ale w czwartej odsłonie po grze na przewagi swoje szanse na zwycięstwo przedłużyli siatkarze z Krakowa. W tie-breaku ponownie skuteczniejsi byli goście, dopisując do tabeli cenne dwa punkty. Liderem częstochowskiego zespołu Damian Kogut, a zdobył 23 punkty, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 58%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 50% (44% perfekcyjnego). MVP spotkania został wybrany Tomasz Kowalski, a do dorobku zespołu dołożył 8 „oczek”.

 

AZS AGH Kraków – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (23:25, 25:19, 21:25, 30:28, 12:15)

MVP: Tomasz Kowalski

 

 

Zespół Olimpii Sulęcin w ramach meczu piątej kolejki zmagań pokonał na własnym boisku ekipę BAS-u Białystok. W pojedynku nie zabrakło wrażeń, a każda z trzech rozegranych odsłon zakończyła się niewielką różnicą punktów. Liderem zespołu z Sulęcina był Grzegorz Turek. Zdobył 17 punktów, w tym 1 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 67%. MVP spotkania został wybrany Maciej Kordysz, a do dorobku zespołu dołożył 10 „oczek”.

 

Olimpia Sulęcin – BAS Białystok 0:3 (26:24, 25:22, 25:23)

MVP: Maciej Kordysz

 

 

Mecz dziesiątej kolejki

 

Siatkarze KPS-u Siedlce w zaległym meczu dziesiątej kolejki rozgrywek pokonali na wyjeździe zespół Polskiego Cukru Avii Świdnik. Siedlczanie nie tracili kontroli nad grą i w każdej z trzech rozegranych odsłon zwyciężyli z bezpieczną przewagą. Liderem zespołu z Siedlec był Damian Dobosz – zdobywca 13 punktów, w tym 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 52%, zaś przyjmował na poziomie 50% (13% perfekcyjnego). MVP spotkania został wybrany Radosław Nowak, a do dorobku drużyny dołożył 8 „oczek”.

 

Polski Cukier Avia Świdnik – KPS Siedlce 0:3 (20:25, 19:25, 21:25)

MVP: Radosław Nowak

 

 

 

Mecz jedenastej kolejki

 

W zaległym meczu jedenastej kolejki zespół Mickiewicza Kluczbork pokonał na wyjeździe zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki. Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego zapisali na swoim koncie jedynie pierwszą partię z przewagą dziewięciu punktów. W drugim z różnicą trzech „oczek” zwyciężyli goście, a trzeci i czwarty set rozstrzygnął się na ich korzyść dopiero po grze na przewagi. Najlepiej punktującym graczem w ekipie z Kluczborka był Łukasz Owczarz, który odebrał także nagrodę dla najlepszego gracza meczu. Zdobył 19 punktów, z czego 4 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 38%.

 

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Mickiewicz Kluczbork 1:3 (25:16, 22:25, 28:30, 30:32)

MVP: Łukasz Owczarz

 

 

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne