PlusLiga: Jastrzębski Węgiel pokonuje podopiecznych Jakuba Bednaruka

W zaległym meczu szesnastej kolejki Jastrzębski Węgiel pokonał MKS Będzin. Podopieczni Jakuba Bednaruka wygrali drugiego seta, a w trzecim postawili trudne warunki. Jastrzębianie jednak w czterech partiach rozstrzygnęli to spotkanie i zapisali na swoim koncie dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Najlepszym zawodnikiem meczu został Jakub Bucki.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany punktów między zespołami (1:1), jednak dobra seria zagrywek w wykonaniu Jakuba Buckiego pozwoliła jastrzębianom już w pierwszych fragmentach zbudować wysokie prowadzenie (7:1). Na taki bieg wydarzeń zareagował Jakub Bednaruk, który wykorzystał pierwszy czas dla swojego zespołu, a serię gospodarzy przerwał atak Rafała Sobańskiego (2:8). Jednak w kolejnych fragmentach zawodnicy Jastrzębskiego Węgla narzucili swój rytm gry i utrzymywali wysokie prowadzenie (11:4). Kilka chwil później ze skrzydła punktował Jose Ademar Santana (6:12), lecz kolejne punkty z pola zagrywki zdobywał Jakub Bucki (15:8). Po raz kolejny punktował Rafał Sobański (11:17). W końcówce jastrzębianie nie zamierzali tracić zaliczki, choć będzinianie próbowali wrócić jeszcze do gry (16:22). Ostatecznie kilka chwil później seta zakończył Yacine Louati (25:17).

Drugą odsłonę zespoły rozpoczęły od wyrównanego fragmentu gry (3:3), a na prawym skrzydle zameldował się Rafał Faryna (5:4). Jednak początek tego seta był zdecydowanie bardziej wyrównany i w dalszym ciągu drużyny toczyły wymianę ciosów (8:8). Po raz kolejny dobrym atakiem popisał się Michał Szalacha (9:9), natomiast po drugiej stronie siatki ręki nie zwalniał Jose Ademar Santana (11:10). Natomiast kolejne „oczka” do konta swojego zespołu dopisywał Jurij Gladyr (14:14), lecz kilka chwil później o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy. Niezmiennie na lewym skrzydle meldował się również Yacine Louati (16:15), a w kolejnej akcji na dwupunktowe prowadzenie wyprowadził jastrzębian Rafał Szymura (17:15). Kilka akcji później ponownie na tablicy wyników pojawił się remis (17:17), natomiast po raz kolejny zameldował się Artur Ratajczak (19:18). W końcówce zameldował się Rafał Faryna (22:20), a kilka chwil później seta zakończył błąd Rafała Szymury (25:23).

Trzeciego seta zespoły rozpoczęły od wymiany ciosów (1:1), jednak kilka chwil później w kontrataku zameldował się Jakub Bucki (4:2). Na środku siatki po raz kolejny zameldował się Tomasz Kalembka (5:6), i choć gra toczyła się punkt za punkt to na prowadzeniu pozostawał zespół z Jastrzębia (8:7). Kilka akcji później punkt zdobył Lukas Kampa (11:8), jednak będzinianie dzięki cierpliwej grze szybko doprowadziły do remisu (12:12). W tym wypadku wyrównany fragment nie trał długo i już kilka chwil później zatrzymany został  Jose Ademar Santana (16:14). Jastrzębianie utrzymywali koncentrację oraz skuteczność we własnej grze i tym samym zdobywali kolejne „oczka” (20:17). W końcówce gospodarze utrzymywali zaliczkę (23:20), jednak ręce rywali obijał jeszcze Jose Ademar Santana (22:24). Ostatecznie kilka chwil później seta zakończył Jakub Bucki (25:23).

Trzeciego seta drużyny również rozpoczęły od wymiany punktów (1:1), ale szybko na dwa „oczka” prowadzenia wyszli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla (3:1). Jednak bardzo szybko do wyrównania wyniku doprowadził Jose Ademar Santana, który punktował z pola zagrywki (3:3). W kolejnych fragmentach ponownie jastrzębianie zbudowali zaliczkę, a ze skrzydła atakował Jakub Bucki (8:6), a kolejne ataki kończył również Rafał Szymura (11:8). Natomiast przyjezdni popełniali kolejne błędy własne na co zareagował Jakub Bednaruk (12:8). Po powrocie do gry punktował Artur Ratajczak (10:13), jednak chwilowe fragmenty dobrej gry nie wystarczyły na zatrzymanie jastrzębian (16:10). W kolejnych fragmentach gospodarze nie tracili koncentracji pewnie wykorzystując swoje akcje powiększali zaliczkę, a po kolejnej akcji w wykonaniu Jakuba Buckiego mieli szansę na skończenie seta (24:13). Kilka chwil później seta jak i cały mecz zakończył błąd Michała Godlewskiego (25:14).

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 3:1 (25:17; 23:25; 25:23; 25:14)

MVP: Jakub Bucki

Składy zespołów

Jastrzębski Węgiel: Yacine Louati, Jakub Bucki, Michał Szalacha, Lukas Kampa, Jurij Gladyr, Rafał Szymura, Szymon Bieniek (libero) oraz Michał Gierżot

MKS Będzin: Rafał Sobański, Tomasz Kalembka, Pontes Veloso Thiago, Bartosz Schmidt Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Szymon Gregorowicz (libero) oraz Kacper Bobrowski, Artur Ratajczak