LM, gr. D: Verva Warszawa Orlen Paliwa zwycięża na inauguracje rozgrywek

W pierwszym meczu fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzów siatkarze Vervy Wraszawa Orlen Paliwa pokonali gospodarzy belgijskiego turnieju – zespół Knack Roeselare. Warszawianie w pierwszej partii wyraźnie narzucili swój rytm gry, wygrywając z wysoką przewagą, w drugim i trzecim secie natomiast napotkali większy opór ze strony przeciwników.

Mecz rozpoczęli warszawianie od zagrywki Igora Grobelnego i to oni zapisali na swoim koncie pierwszy punkt (1:0). Rywale przystąpili do gry, ale inicjatywę utrzymywali po swojej stronie warszawianie, wychodząc dość szybko na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Powiększali swój dorobek punktowy, lecz przeciwnicy nie zamierzali składać broni w walce o odzyskanie straconych „oczek”. Złapali kontakt z warszawianami (8:9), lecz ci nie pozwolili na więcej. Momentalnie odzyskali wyższą przewagę (12:8) i w dalszym ciągu powiększali swój dorobek punktowy. Pewnie zmierzali do zwycięstwa i pierwszą partię zapisali na swoim koncie z przewagą siedmiu punktów (25:18).

Drugi set został zainaugurowany wymianą „oczek” (1:1), a następnie warszawianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Rywale szybko odrobili straty (3:3) i między zespołami trwała zacięta gra. Siatkarze Knack Roeselare wyszli na trzypunktowe prowadzenie (10:7) i utrzymywali kontrolę nad grą, zaś warszawianie jednak nie tracili z nimi kontaktu. W końcówce as serwisowy Michała Superlaka wyrównał wynik (21:21), a błąd rywali pozwolił warszawianom wyjść na prowadzenie (22:21). Ostatecznie drugą partię po grze na przewagi rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa (26:24).

Trzeciego seta skuteczniej rozpoczęli warszawianie, którzy już po pierwszych akcjach wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Siatkarze belgijskiej drużyny wyrównali wynik (5:5), a następnie między zespołami trwała zacięta gra, w której nikt nie wstrzymywał ręki. W decydującej fazie seta warszawianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (19:16), utrzymali kontrolę nad grą i ostatecznie tę odsłonę także zapisali na swoim koncie (25:19).

Knack Roeselare – Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (18:25, 24:26, 25:19)

Knack Roeselare: Hendrik Tuerlinckx, George Huhmann, Stijn D’hulst, Pieter Coolman, Matthijs Verhanneman, Andreas-Dimitrios Fragkos, Dennis Deroey (libero) oraz Michiel Ahyi, Matthijs Desmet

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Igor Grobelny, Michał Superlak, Artur Szalpuk, Michał Kozłowski, Damian Wojtaszek (libero) oraz Jan Król Angel Trinidad De Haro, Jakub Ziobrowski,