LM, gr. A: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwycięża po trzech setach

W ostatnim meczu pierwszego turnieju fazy grupowej Ligi Mistrzów ekipa Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po trzech setach pokonała zespół Lindemans Aalst. Kędzierzynianie od początku starcia nie tracili kontroli nad grą, zwyciężając w każdej z odsłon z wyraźnymi przewagami.  

 

Mecz rozpoczął się wymianą „oczek” (1:1), a w dalszej kolejności gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Utrzymywali przewagę po swojej stronie, choć przeciwnicy walczyli o odzyskanie straconych „oczek”. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla skutecznie im to uniemożliwiali, powiększali przewagę, jednak rywale nie zamierzali poddawać się bez walki i próbowali powrócić do gry. Gospodarze spotkania nie tracili kontroli i ostatecznie pierwszą partię zapisali na swoim koncie z przewagą sześciu punktów (25:19).

 

Drugiego seta skuteczniej rozpoczęli przyjezdni, którzy już po pierwszych akcjach wyszli na prowadzenie (5:2). Kędzierzynianie odrobili straty, złapali kontakt z przeciwnikami (4:5), lecz ci nie wypuszczali z rąk inicjatywy. Kędzierzynianie nie tracili z nimi kontaktu, zdołali odrobić starty, a w dalszej kolejności wyszli nawet na trzypunktowe prowadzenie (16:13), które utrzymywali w kolejnych akcjach. Powiększali swój dorobek punktowy i ostatecznie pierwszą partię zapisali na swoim koncie z przewagą sześciu „oczek” (25:19).

 

Trzecia odsłona została zainaugurowana dwupunktowym prowadzeniem gości (2:0). Kędzierzynianie przystąpili od gry, momentalnie odrobili straty i wyszli na prowadzenie (4:2). Utrzymywali inicjatywę po swojej stronie, choć rywale nie zamierzali składać broni i walczyli o odrobienie straconych „oczek”. Zdołali wyrównać wynik i między zespołami trwała zacięta walka (8:8), jednak inicjatywę utrzymywali po swojej stronie gospodarze spotkania. Powiększyli przewagę do sześciu „oczek” (16:10), kontrolowali grę w decydującym fragmencie partii i ją także zapisali na swoim koncie (25:17).

 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Lindemans Aalst 3:0 (25:19, 25:19, 25:17)

 

Składy drużyn:

 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Benjamin Toniutti, Adrian Staszewski, David Smith, Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski (libero) oraz Bartłomiej Kluth, Rafał Prokopczuk, Krzysztof Rejno, Mateusz Zawalski, Korneliusz Banach,

 

Lindemans Aalst: Francois Lecat, Twan Wiltenburg, Jeroen Oprins, Seppe Van Hoyweghen, Simon Van De Voorde, Jakub Rybicki, Tim Verstraete (libero) oraz Robbe Van De Velde, Matej Smidl, Wout D’heer,

 

Źródło: Informacja własna