Simone Parodi wraca do PlusLigi!

W obliczu kontuzji dwóch przyjmujących, Nicolasa Szerszenia oraz Roberta Tahta, włodarze Asseco Resovi Rzeszów zdecydowali się pozyskać nowego zawodnika na resztę sezonu. W najbliższym czasie w szeregach drużyny z Podkarpacia zagra Simone Parodi, dla którego jest to powrót do PlusLigi, ponieważ w minionym sezonie zawodnik grał w Kędzierzynie-Koźlu.

 

 

Niedawno dotarły do nas informacje, że z kontuzjami wymagającymi dłuższej przerwy zmagają się Nicolas Szerszeń oraz Robert Taht. Taki bieg wydarzeń zdecydowanie utrudnił Alberto Giulaniemu prowadzenie zespołu zarówno na treningach jak i podczas plusligowych meczów. Dlatego włodarze klubu z Podkarpacia rozpoczęli poszukiwanie zawodnika, który mógłby wzmocnić formację przyjęcia. Nieoficjalnie pojawiało się kilka nazwisk siatkarzy, którzy mogliby wzmocnić Asseco Resovię Rzeszów jednak ostatecznie klub zdecydował się na podpisanie kontraktu z Simone Parodim, który o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Rafałem Buszkiem oraz Klemenem Cebuljem. „W obliczu kontuzji Nicolasa Szerszenia i Roberta Tähta, jesteśmy niezwykle zadowoleni z pozyskania tak wartościowego i doświadczonego zawodnika” – powiedział Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii Rzeszów. Simone Parodi to wielokrotny reprezentant Włoch, który ma na swoim koncie brązowy medal igrzysk olimpijskich w Londynie, dwa srebrne medale mistrzostw Europy oraz dwa brązowe krążki Ligi Światowej. Ponad to przyjmujący występował głównie w zespołach grających w lidze włoskiej, takich jak Bre Banca Lannutti Cuneo, goEnergy Corigliano-Rossano, NBV Verona, Cucine Lube Civitanova, Volley Piacenza czy Top Volley Cisterna, a w swoim dorobku Simone Pardoi ma między innymi trzy mistrzostwa Włoch oraz dwa srebrne medale rozgrwek. Początek sezonu 2020/2021 Simone Parodi spędził we włoskim  Prisma Taranto, jednak teraz zdecydował się dołączyć do Asseco Resovii Rzeszów. Co ciekawe dołączenie do rzeszowskiej drużyny to dla Włocha powrót do PlusLigi, ponieważ w sezonie 2019/2020 reprezentował on barwy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

 

Rzeszowian czeka intensywny czas, ponieważ jak do tej pory mają najmniej rozegranych meczów z pośród wszystkich plusligowych zespołów. Jednak na dziesięć spotkań aż siedmiokrotnie podopieczni Alberto Giulianego schodzili z boiska zwycięsko, co z dorobkiem osiemnastu punktów plasuje ich na siódmym miejscu w tabeli. Obecnie zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów przygotowują się do kolejnego meczu, gdzie zmierzą się ze Ślepskiem Malow Suwałki.

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne