Liga Narodów ponownie zagości w Katowicach

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że obok Gdańska rozgrywki Ligi Narodów zagoszczą do Katowic. Turniej w Katowicach zostanie rozegrany w dniach 14-16 maja, a obok naszej reprezentacji zagrają tam drużyny z Słowenii, Serbii i Włoch. Natomiast w dniach 28-30 maja biało-czerwoni zagrają w Gdańsku, gdzie podejmą reprezentacje Chin, Brazylii oraz Bułgarii.

 

 

Katowicki Spodek regularnie gości turnieje Ligi Narodów oraz innych siatkarskich turniejów, to właśnie w Katowicach biało-czerwoni sięgali między innymi po złoty medal Mistrzostw Świata w 2014 roku. Polski Związek Piłki Siatkowej podkreśla, że jak do tej pory współpraca z włodarzami Katowic przebiega bezproblemowo. „Katowice, to nasz wieloletni sojusznik, a katowicki Spodek nazwany mekką Polskiej Siatkówki był miejscem wydarzeń siatkarskich najwyższej rangi: mistrzostw świata, mistrzostw Europy, Ligi Światowej. Niezmiennie służy też rozgrywkom klubowym PlusLigi. Przypomnijmy, że przed sześcioma laty arena w stolicy Górnego Śląska była cudownym miejscem zdobycia przez reprezentację Polski drugiego mistrzostwa świata w historii Polskiej Siatkówki” – czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Liga Narodów to kolejny turniej, który zostanie rozegrany w Katowicach, ponieważ kilka dni temu Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej poinformowała, że to właśnie na Śląsku zostaną rozegrane najważniejsze mecze Mistrzostw Europy.

 

 

Katowicki turniej Ligi Narodów będzie dla biało-czerwonych inaugurację tych rozgrywek, którzy w późniejszym czasie w Rosji (21-23 maja), Gdańsku (28-30 maja), Japonii (4-6 czerwca) oraz Francji (11-13 czerwca). Natomiast turniej finałowy rozegrany będzie we Włoszech w dniach 23 -27 czerwca.

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne