Kolejne dwa sezony Nikoli Grbicia w Kędzierzynie-Koźlu

Włodarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle poinformowali dziś o przedłużeniu kontraktu z dotychczasowym trenerem zespołu, Nikolą Grbiciem. Pracę z Kędzierzynie-Koźlu Nikola Grbić rozpoczął przed sezonem 2019/2020 i od tego czasu z sukcesami prowadzi drużynę, dlatego obie strony zdecydowały się na przedłużenie kontraktu, który obowiązywać będzie do 2022 roku.

 

 

Nikola Grbić to jeden z najbardziej uznanych trenerów w siatkarskim środowisku, który w latach 2015-2019 z sukcesami prowadził reprezentację Serbii, a pierwsze kroki w roli szkoleniowca stawiał we włoskiej Sir Safety Perugii, gdzie pracował w sezonie 2014/2015. Ponad to Serb stał na czele klubu z Werony, jednak w 2019 roku szkoleniowiec zdecydował się na zmianę otoczenia, a jego wybór padł na jeden z najlepszych polskich zespołów – Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. W przerwanym z powodu pandemii sezonie 2019/2020 kędzierzynianie po raz pierwszy wywalczyli Superpuchar Polski, a ostateczną rywalizację w PlusLidze zakończyli na pierwszym miejscu. Również obecny sezon zespół rozpoczął od zwycięstwa w Superpucharze Polski, a od pierwszych plusligowych meczów kędzierzynianie, mimo problemów związanych z występującymi zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, są jedyną niepokonaną drużyną i plasują się na pierwszym miejscu klasyfikacji. Taki bieg wydarzeń spowodował, że klub postanowił przedłużyć kontrakt z Nikolą Grbiciem o kolejne dwa sezony. „Bardzo się cieszę z porozumienia, jakie wypracowaliśmy z Nikolą,  jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy i jej efektów – mamy duże zaufanie do naszego trenera. Nowy kontrakt podpisaliśmy na dwa sezony, bo myślimy długoterminowo i tworzymy zespół na lata” – powiedział prezes klubu, Sebastian Świderski.

 

 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od lat podąża wyznaczoną przez siebie ścieżką stabilizacji w składzie, co przekłada się na dobre wyniki zespołów. Co roku w zespole dochodzi jedynie do nielicznych zmian na poszczególnych pozycjach. Po przedłużeniu umowy z Nikolą Grbiciem włodarze kędzierzyńskiego klubu rozpoczną pracę nad ostatecznym składem drużyny na sezon 2020/2021. „Naszym założeniem jest kontynuacja  nie tylko tego, co robiliśmy w ostatnich sezonach ale tego, na co ZAKSA pracowała przez ostatnich 6-7 lat. Budując skład na kolejny sezon będziemy chcieli stworzyć możliwe najmocniejszy zespół, aby niezmiennie być konkurencyjnym, chcemy bowiem walczyć o każde trofeum, jakie będzie do zdobycia. Uważam, że klub z takimi tradycjami zasługuje na to, wszystko jest w naszych rękach i możemy to zrobić” – powiedział Nikola Grbić, który już za kilka dni poprowadzi drużynę w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

 

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne