Poznaliśmy miasta gospodarzy Mistrzostw Europy 2021

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej poinformowała o miastach, które gościć będą Mistrzostwa Europy 2021. Wśród gospodarzy znalazły się aż trzy polskie miasta – Katowice, Gdańsk oraz Karków, ponad to najlepsze europejskie drużyny zagoszczą w Ostrawie, Tallinnie i Tampere. Jednak najważniejsze mecze rozegrane zostaną w Polsce.

 

 

Mistrzostwa Europy 2021, podobnie jak te z 2019 roku, zostaną zorganizowane przez cztery kraję – Polskę, Czechy, Estonię oraz Finlandię. „Nie mogliśmy być bardziej zadowoleni z wyboru miast-gospodarzy przyszłorocznego EuroVolleya mężczyzn. To nowoczesne, tętniące życiem miasta – cecha w pełni zgodna z duchem innowacji i dynamizmem napędzającym nasz projekt EuroVolley od czasu rewolucji, którą zapoczątkowaliśmy edycją 2019. Dziękuję lokalnym i krajowym władzom za ich wsparcie i jestem pewien, że wszystkie sześć miast będzie doskonałymi gospodarzami najważniejszego wydarzenia europejskiej siatkówki. Jeśli warunki na to pozwolą, mamy nadzieję, że jak najwięcej kibiców z różnych krajów będzie mogło odwiedzić te miasta, by cieszyć się naprawdę niezapomnianą siatkarską imprezą” – powiedział Prezydent CEV Aleksandar Boričić. Tallinn oraz fińskie Tampre gościć będzie zmagania grupowe, natomiast w Ostrawie swoją rywalizację toczyć będzie jedna z grup oraz rozegrane zostaną cztery mecze 1/8 finału oraz dwa ćwierćfinały. Dla Czech to powrót do organizacji Mistrzostw Europy, ponieważ w turniej gościł tam już w 2001 roku.

 

 

Jeśli chodzi o polskie miasta gospodarzy, to rywalizacja grupowa toczyć się będzie w Krakowie oraz Gdańsku. Również w Gdańsku rozegrane zostaną cztery mecze 1/8 finału. Natomiast zespoły walczące o medale gościć będzie katowicki Spodek, który przez lata stał się jednym z symboli polskiej siatkówki. „W przyszłym roku nasz kraj znów będzie sercem europejskiej siatkówki. Bardzo cieszę się, że po raz kolejny Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej obdarzyła nas zaufaniem – zaufaniem, na które pracowaliśmy przez wiele lat. Dziękuję władzom samorządowym Krakowa, Gdańska i Katowic za niezmienną, wieloletnią przychylność dla Polskiej Siatkówki” – dodał Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Tytułu mistrzów Europy wywalczonego przed rokiem bronić będzie reprezentacja Serbii. Natomiast biało-czerwoni grając przed swoimi kibicami będą chcieli poprawić ostatni rezultat, którym był brązowy medal. Wciąż nie znamy wszystkich zespołów, które wystąpią w turnieju, ponieważ dopiero na początku 2021 rozegrane zostaną kwalifikacje do Mistrzostw Europy.

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne