Słynny trener poprowadzi reprezentację Iranu

Jak potwierdzili włodarze Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej irańska federacja osiągnęła porozumienia z, jednym z najbardziej znanych trenerów, Vladimirem Alekno. Szkoleniowiec poprowadzi reprezentację Iranu na przyszłorocznych Igrzyskach w Tokio, gdzie w fazie grupowej jego podopieczni zmierzą się między innymi z Polakami.

 

 

Już od kilku tygodni spekulowano, że to właśnie Vladimir Alekno mógłby zastąpić Igora Kolakovićia na stanowisku pierwszego trenera Irańczyków. W grze było jeszcze kilka dużych nazwisk, jednak ostatecznie irańska federacja zdecydowała się powierzyć funkcję właśnie Vladimirowi Aleknie, który poprowadzi reprezentację z Bliskiego Wschodu w najbliższej edycji Ligi Narodów oraz Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które z powodu pandemii COVID-19 zostały przełożone na 2021 rok. Irańczycy olimpijską kwalifikację wywalczyli wygrywając styczniowy turniej kontynentalny, który został rozegrany w Chinach, a w fazie grupowej Igrzysk zmierzą się z reprezentacjami Włoch, Kanady, Wenezueli oraz Polski. Irańczycy już od kilku lat pokazują się z dobrej strony na arenie międzynarodowej i nie inaczej będzie podczas zbliżającego się sezonu reprezentacyjnego. Zatrudnienie tak doświadczonego szkoleniowca ma pomóc zawodnikom na dalszy rozwój oraz osiąganie kolejnych sukcesów.

 

 

Vladimir Alekno to jeden z bardziej doświadczonych trenerów w męskiej siatkówce, przez lata prowadził reprezentację Rosji. Pod wodzą Vladimira Alekny Rosjanie wywalczyli dwa medale Igrzysk Olimpijskich – w 2008 roku brązowy oraz podczas londyńskiego turnieju złoty. Dodatkowo rosyjska reprezentacja sięgała po medale Ligi Narodów, Mistrzostw Europy oraz Pucharu Świata. W trackie swojej kariery trenerskiej szkoleniowiec, z sukcesami, prowadził również francuski Tours VB, Dynamo Moskwa, a od najdłużej związany jest z Zenitem Kazań. Jednak największe sukcesy Vladimir Alekno osiągał z Zenitem Kazań z którym wywalczył dziewięć Mistrzostw Rosji. Ponad to w swoim dorobku szkoleniowiec ma medale Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata. Vladimir Alekno będzie łączył funkcję selekcjonera reprezentacji Iranu z prowadzeniem Zenitu Kazań.

 

 

Źródło: cev.eu/opracowanie własne