PlusLiga: Komplet punktów zostaje w Warszawie

W meczu czternastej kolejki PlusLigi zespół Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonał na własnym boisku ekipę MKS-u Będzin. Warszawianie z największym oporem ze strony rywali spotkali się w drugiej partii, zaś najwyraźniej zwyciężyli w trzeciej, ostatniej, odsłonie. Najlepszym graczem pojedynku został wybrany Artur Szalpuk.

Mecz rozpoczęli będzinianie od punktowej zagrywki Rafała Sobańskiego (1:0), a następnie zespoły nawiązały ze sobą zaciętą grę. Warszawianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3), ale przyjezdni nie tracili z nimi kontaktu, szybko odrobili stracone „oczka” (5:5) i zespoły w dalszym ciągu walczyły o każdy punkt. Inicjatywę utrzymywali po swojej stronie gospodarze i dość szybko objęli trzypunktowe prowadzenie (11:8), zaś kolejne „oczko” na ich korzyść poskutkowało przerwą na żądanie trenera Jakuba Bednaruka (12:8). Ta interwencja nie wybiła z rytmu gospodarzy, którzy utrzymywali kontrolę nad grą i powiększali swój dorobek punktowy. W decydującej fazie seta będzinianie jeszcze powrócili do gry i zdołali zmniejszyć straty do trzech punktów, na co z kolei zareagował trener Adnrea Anastasi (18:21). Warszawianie nie pozwolili rywalom na dalsze odrabianie strat i pierwszą partię zapisali na swoim koncie (25:22).

Drugi set został zainaugurowany wymianą „oczek” (1:1), a następnie warszawianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Będzinianie momentalnie odrobili straty i między zespołami nawiązała się zacięta gra (4:4), w której zespoły przez dłuższy czas walczyły o każdy punkt (13:13). W decydującej fazie seta goście objęli dwupunktowe prowadzenie (18:16), ale siatkarze warszawskiej drużyny nie tracili z nimi kontaktu i szybko ponownie odzyskali stracone „oczka” (20:20). Ostatecznie drugiego seta po grze na przewagi zapisali na swoim koncie warszawianie (27:25).

Trzecią partię zespoły ponownie rozpoczęły wyrównanie (4:4). Warszawianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6:4), a w dalszej kolejności powiększyli je do trzech „oczek” (8:5). Utrzymywali kontrolę nad grą, choć będzinianie nie składali broni, walcząc o odrobienie strat. Gospodarze skutecznie im to uniemożliwiali i powiększali swój dorobek punktowy, pewnie zmierzając do zwycięstwa. Ostatecznie trzecią odsłonę zapisali na swoim koncie z przewagą ośmiu punktów (25:17).

Verva Warszawa Orlen Paliwa – MKS Będzin 3:0 (25:22, 27:25, 25:17)

MVP: Artur Szalpuk

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Angel Trinidad De Haro, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Michał Superlak, Artur Szalpuk, Damian Wojtaszek (libero) oraz Igor Grobelny, Jan Król, Jakub Ziobrowski, Michał Kozłowski

MKS Będzin: Rafał Sobański, Bartosz Gawryszewski, Pontes Veloso Thiago, Bartosz Schmidt, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Szymon Gregorowicz (libero) oraz Michał Godlewski, Dominik Teklak, Łukasz Makowski, Artur Ratajczak,, Tomasz Kalembka, Kacper Bobrowski