PlusLiga: Kwasowski poprowadził katowiczan do zwycięstwa

Po długiej przerwie spowodowanej kwarantanną siatkarze GKS-u Katowice zmierzyli się z zespołem Cerrad Enea Czarni Radom. Spotkanie to potoczyło się po myśli katowiczan, którzy pokonali rywali w trzech setach, w żadnym nie pozwalając podopiecznym trenera Roberta Prygla na przekroczenie bariery dwudziestu punktów.

Starcie w radomskiej hali siatkarze Grzegorza Słabego rozpoczęli z „wysokiego C”. Katowiczanie w premierowej odsłonie pokazali niezwykle skuteczną grę w ataku. GKS Katowice w osiemnastu wykonanych atakach skończył aż siedemnaście piłek. Radomianie nie mieli argumentów na przeciwstawienie się doskonałej grze rywali, przegrywając w pierwszej partii 16:25.

W drugim secie Wojskowi poprawili swoją dyspozycję w ataku oraz w elemencie przyjęcia zagrywki. Przy stanie 11:11 Jakub Jarosz zepsuł swoją zagrywkę i Cerrad Enea Czarni Radom objęli prowadzenie (12:11). W kolejnych wymianach katowiczanie po skutecznych atakach Kamila Kwasowskiego, Jakuba Jarosza oraz Adriana Buchowskiego zdobyli trzy „oczka” z rzędu, budując tym samym dwupunktową przewagę (14:12). Nikt wówczas nie przypuszczał, że siatkarze Roberta Prygla zdobędą w tej partii jeszcze jedynie cztery „oczka”. Katowiczanie znów „włączyli wyższy bieg” w swojej grze, wygrywając kolejnego seta 25:16.

W trzeciej odsłonie starcia w hali MOSiR, Wojskowi ze wszystkich sił starali się wrócić do gry. Podopieczni Grzegorza Słabego przyszykowali jednak inny scenariusz na pojedynek w Radomiu. Po miesiącu nieobecności na parkietach PlusLigi spowodowanej koronawirusem GKS Katowice zwyciężył w hali MOSiR 3:0. Dla Cerrad Enea Czarnych Radom jest to siódma porażka w sezonie 2020/2021.

Cerrad Enea Czarni Radom – GKS Katowice 0:3 (16:25, 16:25, 21:25)

MVP: Kamil Kwasowski

Cerrad Enea Czarni Radom: Michał Kędzierski, Dawid Dryja, Daniel Gąsior, Brenden Sander, Lucas Loh, Viktor Yosifov, Maciej Nowowsiak (libero) oraz Michał Ostrowski, Bartosz Firszt

GKS Katowice: Jan Firlej, Jakub Jarosz, Jan Nowakowski, Miłosz Zniszczoł, Adrian Buchowski, Kamil Kwasowski, Dustin Watten (libero) oraz Kamil Drzazga