PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odnosi ósme zwycięstwo w sezonie

W zaległym meczu ósmej kolejki Ślepsk Malow Suwałki podejmował w swojej hali Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie miało wyrównany przebieg, jednak w decydujących momentach więcej koncentracji zachowali przyjezdni. Tym samym kędzierzynianie wygrali ósme spotkanie w tym sezonie. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Łukasz Kaczmarek.

Spotkanie od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla (3:1), a po chwili ze skrzydła punktował Jakub Rohnka (2:3). Zespoły toczyły walkę punkt za punkt, a po skutecznym bloku suwałczan na tablicy wyników pojawił się remis (5:5). Na środku siatki skutecznie zameldował się David Smith (7:6), natomiast po drugiej stronie siatki punktował Tomas Rousseaux (9:8). Obie drużyny były bardzo zmotywowane przez co można było obserwować emocjonujące wymiany (11:11). Na lewym skrzydle zameldował się Kamil Semeniuk (13:12), jednak ręki nie zwalniał również Jakub Rohnka (15:15). W kolejnych fragmentach zespoły w dalszym ciągu toczyły wyrównaną walkę (18:18). Jedną z dłuższych akcji na korzyść swojego zespołu rozstrzygnął Bartłomiej Bołądź (19:19), a w odpowiedzi ręce gospodarzy obił Łukasz Kaczmarek (20:19). W końcówce kędzierzynianie zatrzymali atak Bartłomieja Bołądzia, co skutkowało przerwą dla Andrzeja Kowala (21:19). Po powrocie na plac gry punktował David Smith (22:19), lecz kilka chwil później gospodarze zmniejszyli stratę do rywali (21:22). Ostatecznie po ataku Bartłomieja Bołądzia o losach setach decydowała gra na przewagi (24:24). Jednak więcej koncentracji zachowali przyjezdni, którzy punktowym blokiem zakończyli premierową odsłonę (26:24).

Drugą partię rozpoczęły dobre zagrywki Cezarego Sapińskiego (2:0), a kilka chwil później mocnym atakiem odpowiedział Łukasz Kaczmarek (2:3). Pewnie swoje szanse wykorzystywał Bartłomiej Bołądź (4:2), a w kolejnych fragmentach zespoły toczyły walkę punkt za punkt (5:4). Kilka chwil później ręce rywali obijał Aleksander Śliwka (5:5). Jednym z liderów gospodarzy był Cezary Sapiński, który nie zwalniał ręki na środku siatki (7:6). Skutecznie ręce rywali obijał również Kamil Semeniuk (9:9), natomiast po punktowych blokach przyjezdni wyszli na dwa „oczka” prowadzenia (11:9). Jednak po dobrej zagrywce Jakuba Rohnki ponownie na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). Podobnie jak w poprzedniej partii obie drużyny nie zwalniały tempa, a z lewego skrzydła punktował Tomas Rousseaux (14:14). Natomiast kilka chwil później na prawym skrzydle zameldował się Patryk Szwaradzki (15:16), lecz kontratak na korzyść gości rozstrzygnął Jakub Kochanowski (18:15). Na taki bieg wydarzeń zareagował Andrzej Kowal, który poprosił o przerwę dla zespołu. Po powrocie na plac gry punktował Patryk Szwaradzki (16:18). Choć w kolejnych akcjach obie drużyny nie zwalniały tempa to w końcówce na kilkupunktowym prowadzeniu pozostawali zawodnicy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (22:19). Ze środka siatki po raz kolejny punktował Cezary Sapiński (21:23), lecz pomimo prób gospodarze nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali, bowiem seta zakończył Łukasz Kaczmarek (25:23).

Trzeciego seta od mocnego ataku rozpoczął Aleksander Śliwka (1:0), lecz w odpowiedzi suwałczanie w kolejnej akcji zatrzymali Łukasza Kaczmarka (1:1). W  pierwszych fragmentach nikt nie zwalniał ręki, jednak po błędzie kędzierzynian na dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze (5:3). Z pola zagrywki kolejne punkty dokładał Cezary Sapiński (7:4), jednak dzięki cierpliwej grze kędzierzynianie zaczęli odrabiać straty (7:8). Kilka chwil później skuteczny w kontrataku okazał się Bartłomiej Bołądź (10:7), a o czas poprosił Nikola Grbić. Po powrocie na plac gry skuteczni z szóstej strefy atakował Kamil Semeniuk (8:10). W kolejnych fragmentach w dalszym ciągu na prowadzeniu pozostawał zespól Ślepska Malow Suwałki, a Bartłomiej Bołądź zatrzymał Davida Smitha (14:10). Jednak po kolejnej przerwie kędzierzynianie zaczęli odrabiać straty, a do wyrównania doprowadził Łukasz Kaczmarek (14:14). Ponownie zespoły toczyły wyrównany fragment gry (16:16), lecz kolejny dobry atak Łukasza Kaczmarka dał prowadzenie przyjezdnym (18:16). W końcówce kędzierzynianie wykorzystywali swoje szanse, a zatrzymany został Patryk Szwaradzki (22:16). Gospodarze nie byli już w stanie zatrzymać rywali i kilka chwil później seta zakończył Łukasz Kaczmarek (25:19).

Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

(24:26; 23:25; 19:25)

MVP: Łukasz Kaczmarek

Składy zespołów

Ślepsk Malow Suwałki: Tomas Rousseaux, Bartłomiej Bołądź, Cezary Sapiński, Mateusz Sacharewicz, Jakub Rohnka, Josua Tuaniga, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Paweł Filipowicz (libero), Łukasz Rudzewicz, Patryk Szwaradzki, Kacper Gonciarz, Marcin Waliński, Kevin Klinkenberg

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, David Smith, Paweł Zatorski (libero) oraz Krzysztof Rejno

Źródło: Informacja własna