Przymusowa przerwa Artura Szalpuka

Jak poinformowali włodarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa w najbliższym czasie w składzie drużyny zabraknie Artura Szalpuka, który otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Przyjmujący był jednym z zawodników, którzy nie zachorowali na COVID-19 kilka tygodni temu, kiedy to drużyna pozostawała na kwarantannie.

 

Choć w warszawskiej drużynie znaczna część zawodników przeszła już zakażenie wirusem SARS-CoV-2 to wciąż pozostają siatkarze, którzy kilka tygodni temu nie zostali dotknięci zakażeniem, a wśród nich jest Artur Szalpuk. Przyjmujący jeszcze przed weekendem zgłosił złe samopoczucie co skutkowało izolacją oraz skierowaniem na badania, które niestety dały wynik pozytywny. „Został odizolowany od drużyny i poddał się kwarantannie. Przeprowadzony dzień później test RT-PCR potwierdził zakażenie koronawirusem. Klub, od momentu wykrycia zakażenia, był w ścisłym kontakcie z władzami Polskiej Ligi Siatkówki SA”- czytamy w komunikacie VERVY Warszawa Orlen Paliwa. Obecnie Artur Szalpuk przebywa na kwarantannie, która według państwowych przepisów trwa dziesięć dni, chyba że lekarz POZ postanowi inaczej. Wykrycie zakażenia u Artura Szalpuka to drugi taki przypadek, bowiem w minionym tygodniu niepokojące objawy zgłaszał Piotr Nowakowski. Jednak te zakażenia nie mają wpływu na terminarz kolejnych meczów jakie zaplanowane ma VERVA Warszawa na najbliższy czas.

 

Warto dodać, że wszyscy zawodnicy wracający do treningów po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 poddawani są kompletowi badań, które mają odpowiedzieć w jakiej formie są organizmy zawodników po przebyciu zakażenia. Obecnie na kwarantannie pozostaje jeszcze pięć zespołów, których powrót do treningów powinien odbyć się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

 

 

 

Źródło: vervawarsza.pl/opracowanie własne