Wojciech Żaliński zakażony wirusem SARS-COV-2

Jak poinformowali włodarze Indyklolu AZS-u Olsztyn przeprowadzony u Wojciecha Żalińskiego test na obecności wirusa SARS-COV-2 dał wynik pozytywny, z tego powodu klub zwrócił się do Polskiej Ligi Siatkówki o przełożenie najbliższych meczów. Natomiast cała drużyna poddaje się kwarantannie.

 

 

Pierwsze objawy Wojciech Żaliński zgłosił w piątek, 16 października, sztab medyczny Indykpolu AZS-u Olsztyn od razu postanowił o skierowaniu zawodnika na testy w kierunku zakażenia wirusem SARS-COV-2. Po za podwyższoną temperaturą Wojciech Żaliński nie zgłaszał innych objawów, jednak wynik badań okazał się pozytywny. Zarówno przyjmujący jak i pozostali członkowie drużyny rozpoczęli izolację, do momentu otrzymania dokładnych wytycznych. Włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn pozostają w stałym kontakcie z właściwą Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Polską Ligą Siatkówki, do której zwrócili się z wnioskiem o przełożenie dwóch najbliższych spotkań. Olsztynianie mieli zmierzyć się kolejno z PGE Skrą Bełchatów oraz Jastrzębskim Węglem. Według obowiązujących przepisów kwarantanna trwa dziesięć dni, dlatego o nowych terminach meczów klub oraz Polska Liga Siatkówki informować będzie na bieżąco. Jak do tej pory zespół Indykpolu AZS-u Olsztyn rozegrał sześć spotkań, z czego wygrał dwa. Podopieczni Daniela Castellaniego nie prezentują wyrównanej formy, jednak kilka dni temu wyższość pokonali wracającą do ligowych zmagań VERVĘ Warszawa.

 

 

Indykpol AZS Olsztyn to kolejny zespół, który w ostatnich dniach zmaga się zakażeniem wirusem SARS-COV-2, bowiem w dalszym ciągu na kwarantannie pozostają drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie, Jastrzębski Węgiel, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Cuprum Lubin. Zakażenia wykryto również w Treflu Gdańsk, GKS-ie Katowice oraz MKS-ie Będzin, jednak te zespoły trenują w niepełnym składzie i przygotowują się do rozgrywania kolejnych meczów w sezonie 2020/2021.

 

 

Źródło: indykpolazs.pl/opracowanie własne