Rewanż w Rzeszowie i dwa mecze ósmej kolejki

W ten weekend odbędą się trzy spotkania –  dwa z ósmej kolejki oraz rozgrywany awansem mecz dziewiętnastej kolejki, gdzie Asseco Resovia Rzeszów podejmie Stal Nysę. Tak uboga liczba meczów spowodowana jest utrudnieniami związanymi z koronawirusem, ponieważ w dalszym ciągu są drużyny, które przebywają na kwarantannie.

 

W sobotni wieczór Asseco Resovia Rzeszów zmierzy się ze Stalą Nysa, w rozgrywanym awansem meczu dziewiętnastej kolejki. W poprzednim meczu lepsi okazali się zawodnicy z Rzeszowa, ale potrzebowali oni pięciu setów by pokonać plusligowego beniaminka, który prowadził już w setach 2:1. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha będą chcieli odegrać się za tamten mecz, i odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie.

 

W niedzielę zmierzą się z kolej zespoły wracające po kwarantannie, VERVA Warszawa Orlen Paliwa oraz GKS Katowice. Warszawianie zmierzyli się jeszcze w siódmej kolejce z Indykpolem AZS-em Olsztyn, ale po wyrównanym meczu musieli uznać wyższość olsztynian. Warto również zaznaczyć, że katowiczanie nie trenują w pełnym składzie, brakuje bowiem dwóch rozgrywających – Jana Firleja oraz Jakuba Nowosielskiego. Oba zespoły będą chciały zapisać to spotkanie na swoją korzyść, ale minimalnym faworytem będzie zespół z Warszawy.

 

Kolejkę zakończy mecz w Bełchatowie, gdzie miejscowa PGE Skra podejmie Indykpol AZS Olsztyn. Bełchatowianie w poprzedniej kolejce pokonali Trefl Gdańsk, ale nie był to najlepszy mecz w wykonaniu zawodników Michała Mieszko Gogola. Natomiast olsztynianie po tie-braku zwyciężyli z drużyną z Warszawy. Zarówno bełchatowianie jak i olsztynianie będą chcieli przedłużyć dobrą passę i odnieść kolejne zwycięstwo, a także pokazać równą formę na przestrzeni całego meczu.

 

Na kwarantannie z powodu wykrycia zakażenia wirusem pozostaje Jastrzębski Węgiel, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Cuprum Lubin oraz Aluron CMC Warta Zawiercie. W każdym z zespołów jak do tej pory wykryto tylko po jednym przypadku, co napawa optymizmem, że w przyszłym tygodniu, jeśli nie wystąpią objawy u kolejnych siatkarzy, drużyny wrócą do treningów. Natomiast mecz pomiędzy MKS-em Będzin a Cerradem Eneą Czarnymi Radom został odwołany z powodu braku rozgrywających w drużynie z Będzina. Ze względu na nowe obostrzenia w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną wszystkie mecze rozgrywane będą bez udziału publiczności.

 

 

Terminarz VIII kolejki

18 października, godz. 14.45 Verva Warszawa Orlen Paliwa – GKS Katowice

19 października, godz. 20.30 PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn

Mecz XIX kolejki (rozgrywany awansem)

17 października, godz. 20.30 Asseco Resovia Rzeszów – Stal Nysa

 

 

Źródło: Informacja własna