Zakażenie wirusem SARS-COV-2 w drużynie z Kędzierzyna-Koźla

Jak poinformowali włodarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle najbliższy mecz zespołu został odwołany, a powodem jest wykrycie zakażenia wirusem SARS-COV-2 u jednego z członków drużyny. Obecnie treningi zespołu zostały zawieszone, a pozostała część drużyny oraz pracownicy klubu poddali się samoizolacji.

 

 

 

Pierwsze badania w zespole z Kędzierzyna-Koźla zostały przeprowadzone 8 października, w tamtym czasie wszystkie wyniki były ujemne. Jednak jedna z osób w ostatnich dniach skarżyła się na złe samopoczucie i podwyższoną temperaturę. Włodarze klubu zdecydowali o ponownym przetestowaniu tej osoby w kierunku zakażenia wirusem SARS-COV-2. „Osoba ta 14 października została ponownie poddana badaniu, niestety test miał rezultat pozytywny. Testy zostały przeprowadzone również przez pracowników biura Klubu – wszyscy przebadani pracownicy otrzymali wynik negatywny. Klub na tę chwilę podjął decyzję o nieujawnianiu danych osobowych członka drużyny z pozytywnym wynikiem testu” – czytamy w komunikacie klubu. Przedstawiciel Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pozostaje w izolacji i oczekuje na kontakt ze strony właściwej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. O pozytywnym wyniku klub poinformował również włodarzy Polskiej Ligi Siatkówki, a najbliższy mecz ze Ślepskiem Malow Suwałki został odwołany i przełożony na inny termin.

 

 

Jednocześnie zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz pracownicy administracji poddali się samoizolacji, a tym samym treningi zespołu zostały zawieszone do czasu przeprowadzenia ponownych badań. „Wszyscy członkowie drużyny zostaną ponownie poddani badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2.  Klub, w oczekiwaniu na dalsze wytyczne, pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki o kolejnych krokach będziemy informować na bieżąco” – informuje Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która jest kolejnym zespołem zmagającym się z zakażeniem wirusem SARS-COV-2. Obecnie na kwarantannie pozostają również drużyny z Lubina oraz Zawiercia.

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne