VERVA Warszawa Orlen Paliwa wraca do gry, ale kolejka znów mocno okrojona

Przed nami siódma kolejka sezonu 2020/2021, jednak ponownie nie zostanie rozegrana w komplecie, bowiem w pierwotnym terminie odbędą się zaledwie dwa z siedmiu spotkań. Natomiast do ligowych zmagań dołączą ponownie zawodnicy z Warszawy, którzy w ostatnim czasie zmagali się z zachorowaniami na COVID-19. We wtorek o wystąpieniu zakażenia wirusem SARS-COV-2 poinformowali włodarze klubów z Lubina i Zawiercia.

 

Kolejkę zainaugurować miało spotkanie w Rzeszowie, gdzie miejscowy zespół podejmować miał niesionych na fali zwycięstw Jurajskich Rycerzy. Zawiercianie w minionej kolejce bez problemu pokonali drużynę z Radomia i umocnili się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Natomiast Asseco Resovia Rzeszów po raz kolejny potrzebowała pięciu setów by zapisać na swoim koncie zwycięstwo ze Stalą Nysa, a forma zawodników z Rzeszowa w dalszym ciągu wydaje się falować. W sumie zespoły mierzyły się ze sobą sześć razy i każdy z nich wygrał trzy mecze. Mecz jednak nie odbędzie się w planowanym terminie, ponieważ w szeregach zawiercian ponownie pojawiły się dodatnie testy wyników na koronawirusa.

 

 

Do ciekawego spotkania dojdzie w  ERGO Arenie, gdzie Trefl Gdańsk podejmować będzie PGE Skrę Bełchatów. Oba zespoły w szóstej kolejce spotkań nie grały, jednak ten czas wykorzystały na trening i znalezienie dobrej dyspozycji. Na razie w sezonie 2020/2021 lepiej prezentują się Gdańskie Lwy, które mają na swoim koncie trzy zwycięstwa, natomiast PGE Skra wygrał dwa z czterech rozegranych spotkań. W nadchodzącym meczu gdańszczanie będą musieli radzić sobie bez Mariusza Wlazłego, Moritza Reichera oraz Michała Winiasrkiego, którzy przechodzą zakażenie wirusem SARS-COV-2.

 

 

Na zakończenie kolejki rozegrany zostanie mecz w Olsztynie, gdzie pojedzie wracająca po kwarantannie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Olsztynianie w minionej kolejce ulegli mistrzom Polski, jednak fragmentami ich gra wyglądała dobrze i sprawiała problemy rywalom. Natomiast zespół z Warszawy rozegra pierwszy po przerwie mecz i będzie chciał wrócić do dobrej gry, dlatego można spodziewać się, że emocji nie zabraknie również w Olsztynie.

 

 

W tej serii spotkań zabraknie meczów GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Ślepsk Malow Suwałki – MKS Będzin, choć zarówno katowiczanie jak i będzinianie wracają już do treningów to w dalszym ciągu trenują w niepełnym składzie. Na boisku nie zobaczymy również zawodników z Radomia i Lubina, a powodem jest wykrycie zakażenia w drużynie z Dolnego Śląska. Przełożone zostało również starcie Asseco Resovii Rzeszów i Aluron CMC Warty Zawiercie. Terminy tych meczów nie są jeszcze znane, jednak już wyznaczony został termin meczu pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Stalą Nysa, który został przełożony ze względu na wykrycie zakażenia wirusem SARS-COV-2 w drużynie ze Śląska. Spotkanie zostało zaplanowane na 21 października.

 

 

Terminarz VII kolejki PlusLigi

 

14 października, godz. 20.30 Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów

15 października, godz. 17.30 Indykpol AZS Olsztyn – Verva Warszawa Orlen Paliwa

 

 

 

Źródło: Informacja własna