PlusLiga: Zwycięski powrót Ślepska Malow Suwałki

Cuprum Lubin, na zakończenie szóstej kolejki, podejmował wracający do gry Ślepsk Malow Suwałki. Podopieczni Andrzeja Kowala na przestrzeni całego meczu prezentowali się lepiej i wykorzystując swoje mocne strony zapisali na swoje konto kolejną wygraną. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Kevin Klinkenberg.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany punktów (1:1), lecz prz zagrywkach Miguela Tavaresa Rodriguesa lubinianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Jedna przyjezdni bardzo szybko doprowadzili do wyrównania wyniku (3:3), a w kolejnych akcjach toczyły się wyrównane akcje (5:5). Kilka chwil później na prawym skrzydle zameldował się Bartłomiej Bołądź (8:6), lecz ręki nie zwalniał również Wojciech Ferens (7:8). Jednak w kolejnych fragmentach lepiej prezentował się zespół z Suwałk, a o czas poprosił Marcelo Fronckowiak (11:8). Po powrocie na plac gry punktował Ronald Jimenez (9:11), jednak po kontrataku Bartłomieja Bołądzia podopieczni Andrzeja Kowala powiększyli prowadzenie do czterech punktów (14:10). Swój zespół do walki próbował podnieść Ronald Jimenez (12:16), jednak po drugiej stronie siatki rywale nie zwalniali tempa i pewnie wykorzystywali swoje szanse (19:13). W końcówce z lewej strony punktował Nikolay Penchev (16:20), lecz bezbłędny był Marcin Waliński (22:16). Natomiast wyższość bloku rywali musiał uznać Andreas Takvam (18:23), jednak kilka chwil później seta zakończył Marcin Waliński (25:19).

Drugi set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia Cuprum Lubin (3:1), lecz suwałczanie szybko wrócili do gry, a zatrzymany został Ronald Jimenez (4:4). Z szóstej strefy mocnym atakiem popisał się Nikolay Penchev (6:6). Oba zespoły były bardzo zmotywowane i toczyły emocjonujące wymiany, a ze środka siatki punktował Cezary Sapiński (9:8). Lubinianie zatrzymali atak Bartłomieja Bołądzia (11:11), a po błędzie atakującego z Suwałk gospodarze wyszli na prowadzenie (14:12). Jednak po krótkiej przerwie na życzenie Andrzeja Kowala, po raz kolejny suwałczanie doprowadzili do remisu (14:14). Kolejny kontratak na korzyść swojego zespołu rozstrzygnął Kevin Klinkenberg (17:16), a z pola zagrywki punktował Marcin Waliński (18:16). W kolejnych fragmentach w dalszym ciągu zespoły toczyły walkę punkt za punkt, lecz inicjatywa pozostawała po stronie zawodników z Suwałk (21:20). Jednak w tym wyrównanym fragmencie gry mniej błędów popełnili goście, a z pola serwisowego punktował Josua Tuaniga (24:21). Seta po raz kolejny zakończył Marcin Waliński (25:22).

Trzeciego seta od dobrego ataku rozpoczął Ronald Jimenez (1:0), a kilka chwil ponownie zameldował się Kevin Klinkenberg (2:1). Po raz kolejny drużyny nie zwalniały tempa i nawiązały wyrównany fragment gry (5:5). Z prawego skrzydła ręki nie zwalniał Bartłomiej Bołądź (8:7), a kilka chwil później z pola zagrywki punktował Cezary Sapiński (10:8). Kilka chwil później również z pola zagrywki kolejne „oczko” zdobył Mariusz Magnuszewski (10:10), jednak po kolejnym dobrym kontrataku rywali o czas poprosił Marcelo Fronckoviak (12:10). Jednak błędy po stronie zawodników Cuprum Lubin spowodowały, że przyjezdni powiększali prowadzenie (14:11). Kilka chwil później zatrzymany został Marcin Waliński (13:14), lecz lepszy fragment gry po stronie gospodarzy nie trwał długo (16:13). O kolejną przerwę dla swojego zespołu poprosił Marcelo Fronckowiak, a ze środka siatki atakował Szymon Jakubiszak (14:17). Jednak krótkie fragmenty dobrej gry lubinian nie wystarczyły by zatrzymać rozpędzonych rywali (20:16). W końcówce podopieczni Andrzeja Kowla nie zwalniali ręki, a kolejne ataki kończył Kevin Klinkenberg (22:17), natomiast kilka chwil później seta i cały mecz zakończył Bartłomiej Bołądź (25:20).

Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (19:25; 22:25; 20:25)

MVP: Kevin Klinkenberg

Składy zespołów

Cuprum Lubin: Dawid Gunia, Wojciech Ferens, Ronald Jimenez, Przemysław Smoliński, Miguel Tavares Rodrigues, Nikolay Penchev, Bartosz Makoś (libero) oraz Kamil Szymura (libero), Kamil Maruszczyk, Adam Lorenc, Mariusz Magnuszewski, Daniel Oliveira, Szymon Jakubiszak,

Ślepsk Malow Suwałki: Marcin Waliński, Kevin Klinkenberg, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Josua Tuaniga, Paweł Filipowicz (libero) oraz Mateusz Czunkiewicz (libero), Sebastian Warda, Łukasz Rudzewicz

Źródło: Informacja własna