PlusLiga: Pewne zwycięstwo Aluron CMC Warty Zawiercie

W czwartej kolejce Aluron CMC Warta Zawiercie podejmowała na swoim boisku GKS Katowice.  Zawiercianie od początku narzucili swój rytm gry, a w decydujących momentach zachowali więcej koncentracji dopisując do swojego konta komplet punktów. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został, Maximiliano Cavanna.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla zawodników z Katowic (3:1), jednak do wyrównania szybko doprowadził Garrett Maugatutia (3:3). W kolejnych akcjach między zespołami toczyła się walka punkt za punkt, lecz na minimalnym prowadzeniu pozostawali gospodarze (6:5). Jedną z dłuższych akcji na korzyść Jurajskich Rycerzy skończył Mateusz Malinowski (9:7). Na środku siatki zameldował się Miłosz Zniszczoł (9:10), jednak kilka chwil później z pola zagrywki punktował Mateusz Malinowski (12:9). O czas poprosił Grzegorz Słaby, a po powrocie na plac gry atakujący musiał uznać wyższość bloku rywali (11:12). Lecz kilka chwil później z lewego skrzydła skutecznie atakował Piotr Orczyk (15:11). W kolejnych fragmentach Aluron CMC Warta Zawiercie utrzymywała kilkupunktową przewagę (17:12), a po drugiej stronie siatki dobrze spisywał się Jakub Jarosz (13:17). Kilka chwil później katowiczanie zatrzymali atak Mateusza Mlinowskiego (16:19), lecz lepszy fragment gry rywali przerwał atak Piotra Orczyka (20:16). W końcówce z pola zagrywki punktował Jakub Jarosz (19:21), jednak pomimo prób katowiczanie nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali, a seta zakończył Piotr Orczyk (25:21).

Drugą partię od ataku ze środka siatki rozpoczął Flavio Gulaberto (1:0), a z sytuacyjnej piłki atak skończył Mateusz Malinowski (2:0). Jednak do wyrównania wyniku szybko doprowadził Kamil Kwasowski (2:2). Jednak w kolejnych akcjach Jurajscy Rycerze szybko odbudowali zaliczkę (6:3), a kilka chwil później zatrzymany został Jakub Jarosz (8:4). O przerwę dla swojej drużyny poprosił Grzegorz Słaby, jednak po powrocie na plac gry nie mylił się Flavio Gulaberto (9:4). Serię gospodarzy przerwał atak Miłosza Zniszczoła (5:11). W kolejnych fragmentach katowiczanie słabiej prezentowali się w obronie, natomiast gospodarze pewnie wykorzystywali swoje kontrataki (14:7). Kilka chwil później Garrett Maugatutia został zatrzymany przez szczelny blok gości (9:17), jednak zawiercianie tak wypracowanej przewagi nie wypuszczali z rąk (20:10). Drugą przerwę na żądanie wykorzystał Grzegorz Słaby. Na prawym skrzydle zameldował się Jakub Szymański (11:21), lecz gry nie ułatwiały kolejne błędy własne (23:12). Z pola zagrywki punktował Jan Nowakowski (16:24), jednak w kolejnej akcji seta skończył Garrett Maugatutia (25:16).

Trzecia odsłona rozpoczęła się od wymiany punktów między zespołami (1:1), lecz po chwili zatrzymany został Kamil Kwasowski (2:1). Z pola zagrywki po raz kolejny punkty zdobywał Mateusz Malinowski (4:2). W kolejnych fragmentach Jurajscy Rycerze narzucili swój rytm gry i powiększali prowadzenie (7:3). Na gorszy moment swojego zespołu zareagował Grzegorz Słaby, a po powrocie na plac gry na środku siatki zameldował się Jan Nowakowski (5:7). Między drużynami nawiązał się wyrównany fragment gry, lecz nie trwał on długo, a wyższość zawierciańskiego bloku musiał uznać Jakub Jarosz (6:11). Kilka chwil później to katowiczanie punktowali blokiem (8:12), a dzięki cierpliwej grze goście zaczęli odrabiać straty (10:12). Na taki bieg wydarzeń zareagował Igor Kolaković, który wykorzystał przerwę na żądanie. Po czasie z prawego skrzydła atakował Mateusz Malinowski (13:10; 15:11). Po raz kolejny zespoły toczyły walkę punkt za punkt, lecz na prowadzeniu pozostaw, a z szóstej strefy atakował Kamil Kwasowski (14:16). Wyższość potrójnego bloku musiał uznać Adrian Buchowski (18:15). Katowiczanie byli bardzo zmotywowani, a gra toczyła się punkt za punkt (18:20). W końcówce do wyrównania doprowadził Jan Nowakowski (22:22). Jednak po krótkiej przerwie zawiercianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:23).

Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice 3:0 (25:21; 25:16; 25:23)

MVP: Maximiliano Cavanna

Składy zespołów

Aluron CMC Warta Zawiercie:  Mateusz Malinowski, Maximiliano Cavanna, Flavio Gulaberto, Piotr Orczyk, Patryk Czarnowski, Garrett Maugatutia, Michał Żurek (libero) oraz Grzegorz Bociek

GKS Katowice: Jan Nowakowski, Miłosz Zniszczoł, Jakub Jarosz, Jakub Nowosielski, Adrian Buchowski, Kamil Kwasowski, Dustin Watten (libero) oraz Jakub Szymański, Sławomir Stolc,

Źródło: informacja własna