Kolejny plusligowy zespół zakażony wirusem SARS-CoV-2

Jak poinformowali włodarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa według najnowszych badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 w zespole zakażonych jest sześć osób. Ze względów bezpieczeństwa drużyna oraz sztab szkoleniowy poddał się samoizolacji i czeka na dalsze instrukcje sanepidu. Natomiast najbliższe mecze warszawskiego zespołu zostały przełożone.

 

 

W zespole przeprowadzono badania po tym jak jeden z zawodników uzyskał pozytywny wynik testu, zgłaszając przy tym niepokojące objawy. Na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu trzeciej kolejki, gdzie VERVA Warszawa Orlen Paliwa miała zmierzyć się ze Stalą Nysa, klub poinformował o kolejnych zakażeniach. „VERVA Warszawa ORLEN Paliwa informuje, iż w rezultacie przeprowadzonych 26 września testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 sześciu członków drużyny i sztabu szkoleniowego otrzymało wyniki pozytywne. Z uwagi na dobro osobiste siatkarzy i członków sztabu, nie podajemy do publicznej wiadomości ich danych osobowych. Cała drużyna oraz wszyscy pracownicy klubu poddali się samoizolacji i czekają na dalsze zalecenia oraz kontakt z sanepidu”- czytamy w komunikacie klubu. Zarówno zawodnicy jak i sztab szkoleniowy poddali się samoizolacji, oczekując na dalsze instrukcje od właściwego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego. Warszawski zespół zwrócił się również z prośbą do Polskiej Ligi Siatkówki o przełożenie meczów trzeciej i czwartej kolejki, gdzie rywalami podopiecznych Andrei Anastasiego miały być kolejno zespoły z Nysy oraz z Bełchatowa. Terminy tych spotkań zostaną wyznaczone na późniejszy czas, a tegoroczny terminarz pozwala na spokojne zaplanowanie spotkań, bowiem w większości kolejki rozgrywane są w weekendy.

 

 

VERVA Warszawa Orlen Paliwa to kolejny plusligowy zespół, który z powodu wystąpienia zakażeń koronawirusem musi poddać się kwarantannie, bowiem kilka dni temu na kwarantannę zostali skierowani zawodnicy Ślepska Malow Suwałki, gdzie zakażonych jest czternaście osób. Polska Liga Siatkówki wdraża przygotowane procedury, jednak na razie nie wiadomo jak taki bieg wydarzeń wpłynie na kolejne mecze sezonu 2020/2021.

 

 

 

Źródło: vervawarszawa.pl/opracowanie własne