Pięć przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Suwałkach

Jak podają włodarze Ślepska Malow Suwałki na skutek wczorajszych badań w zespole odnotowano pięć przypadków zakażenia koronawirusem, a cała drużyna oraz pracownicy klubu zostali poddani izolacji domowej. W związku z wystąpieniem zakażenia klub zwrócił się do władz Polskiej Ligi Siatkówki o przełożenie meczów trzeciej i czwartej kolejki.

 

 

Ze względu na globalną pandemię koronawirusa w niedawno rozpoczętym sezonie zespoły często decydują się na regularne wykonywanie testów. Po zakończeniu drugiej kolejki zawodnicy z Suwałk zostali poddani badaniom na obecność koronawirusa. W związku z otrzymaniem pięciu pozytywnych wyników klub poinformował stosowne organy. Polska Liga Siatkówki pracuje nad wdrożeniem procedur przygotowanych przed rozpoczęciem rozgrywek, natomiast Ślepsk Malow Suwałki oczekuje na dalsze instrukcje postępowania. W związku z zaistniałą sytuacją włodarze klubu zwrócili się z prośbą o przełożenie spotkań trzeciej i czwartej kolejki, gdzie Ślepsk Malow Suwałki miał zmierzyć się kolejno z Cerradem Eneą Czarnymi Radom oraz Asseco Resovią Rzeszów. O wszystkich wiążących decyzjach klub będzie informował na bieżąco. Jednocześnie włodarze klubu przekazali właściwej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej listę osób, która w ostatnim czasie miała kontakt z zespołem. „Informujemy również, że zgłoszono do sanepidu wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi przez co najmniej 15 minut, w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek. Apelujemy do wszystkich osób, które miały kontakt z jakimkolwiek członkiem drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej”- czytamy w oświadczeniu klubu.

 

 

Ślepsk Malow Suwałki to kolejna drużyna, w której doszło do zakażenia koroanwirusem. Jeszcze w okresie przygotowawczym z zakażeniami zmagał się Trefl Gdańsk oraz Aluron CMC Warta Zawiercie. Ze względu na długą przerwę w treningach gdańszczanie sezon zainaugurowali dopiero w drugiej kolejce. Natomiast drużyna z Suwałk kilka dni temu w dobrym stylu pokonał Indykpol AZS Olsztyn.

 

 

 

 

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne