PlusLiga: Trefl Gdańsk po trzech setach wygrywa w Radomiu

Siatkarze Trefla Gdańsk w swoim pierwszym meczu sezonu 2020/2021 po trzech setach pokonali ekipę Cerradu Enei Czarnych Radom. Gdańszczanie w pierwszych dwóch setach zwyciężyli odpowiednio z przewagą sześciu i czterech punktów, zaś w trzeciej partii od początku wyraźnie narzucili swoje tempo gry. MVP spotkania został wybrany Mariusz Wlazły.

 

Mecz rozpoczęli gdańszczanie od zagrywki Moritza Reicherta, a pierwszą akcję na korzyść swojego zespołu zakończył Dawid Konarski (1:0). Przyjezdni przystąpili do gry i między zespołami nawiązała się zacięta walka (3:3). Radomianie odskoczyli na dwupunktowe prowadzenie (6:4), a z kolei powiększenie go do czterech „oczek” zmusiło trenera Michała Winiarskiego do wykorzystania przerwy na żądanie (8:4). Jego podopieczni przystąpili do odrabiania strat, złapali kontakt z rywalami (9:10), zaś punkt zdobyty blokiem wyrównał wynik (10:10). W dalszej kolejności wyszli na dwupunktowe prowadzenie, na co zareagował trener Robert Prygiel (14:12). Ta interwencja nie zatrzymała jednak gdańszczan, którzy kontrolowali grę, powiększali swoje prowadzenie i w konsekwencji pierwszą partię zapisali na swoim koncie z różnicą sześciu punktów (25:19).

 

Drugiego seta korzystniej rozpoczęli siatkarze z Radomia, którzy już po pierwszych akcjach wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Gdańszczanie nie tracili kontaktu z rywalami, wyrównali wynik, a następnie między zespołami nawiązała się wyrównana walka (12:12). W decydującej fazie seta kontroli nad grą nie tracili siatkarze Trefla Gdańsk, zaś błąd w drużynie gospodarzy dał im trzy „oczka” przewagi (20:17). Następnie powiększali swój dorobek punktowy i ostatecznie drugiego seta zapisali na swoim koncie z przewagą czterech punktów (25:21).

 

Trzecią partię dwupunktowym prowadzeniem rozpoczęli gdańszczanie (2:0). Radomianie przystąpili do gry (3:2), ale gdańszczanie nie pozwolili rywalom na więcej. Kontrolowali przebieg seta i  powiększali swoje prowadzenie (10:5), zaś siatkarze z Radomia nie potrafili znaleźć sposobu na ich zatrzymanie. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego pewnie zmierzali do zwycięstwa również w tej odsłonie i ostatecznie zapisali ją na swoim koncie z przewagą czternastu punktów (25:11).

 

Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 21:25, 11:25)

MVP: Mariusz Wlazły

 

Składy drużyn:

 

Cerrad Enea Czarni Radom: Dawid Dryja, Michał Kędzierski, Dawid Konarski, Wiktor Yosifow, Brenden Sander, Bartosz Firszt, Mateusz Masłowski (libero) oraz Artur Pasiński,

 

Trefl Gdańsk: Bartłomiej Lipiński, Mariusz Wlazły, Marcin Janusz, Moritz Reichert, Bartłomiej Mordyl, Pablo Crer, Maciej Olenderek (libero) oraz Kewin Sasak, Łukasz Kozub

 

Źródło: Informacja własna