PlusLiga: Trzysetowe zwycięstwo GKS-u Katowice

W ramach pierwszej kolejki PlusLigi drużyna GKS-u Katowice po trzech setach pokonała na wyjeździe ekipę Ślepska Malow Suwałki. Gospodarze pojedynku nawiązali z przeciwnikami walkę, jednak o wszystkim decydowały końcowe fragmenty setów, w których więcej koncentracji zachowali siatkarze z Katowic. MVP meczu został wybrany Miłosz Zniszczoł.

 

Mecz od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli katowiczanie (2:0). Gospodarze przystąpili do gry, a następnie wyrównali wynik (3:3), nawiązując z przeciwnikami wyrównaną walkę. Przyjezdni odskoczyli na dwupunktowe prowadzenie (10:8) i utrzymywali inicjatywę po swojej stronie, choć gracze z Suwałk nie tracili z nimi kontaktu. Punkt bezpośrednio po zagrywce Jakuba Jarosza powiększył przewagę gości do trzech „oczek”, zmuszając do reakcji trenera Andrzeja Kowala (19:16), lecz ta interwencja nie zatrzymała katowiczan. Powiększali swoje prowadzenie i pierwszą partię zapisali na swoim koncie z przewaga siedmiu „oczek” (25:18).

 

Druga odsłona została zainaugurowana wymianą punktów (1:1), a następnie katowiczanie objęli trzypunktowe prowadzenie (4:1). W wyniku takiej sytuacji o czas poprosił trener Andrzej Kowal, a po nim jego podopieczni zdołali odrobić straty i doprowadzić do remisu (6:6). Kibice byli świadkami wyrównanej walki o każdy punkt, jednak inicjatywę utrzymywali po swojej stronie katowiczanie. Nie tracili kontroli w końcówce seta i w konsekwencji tę partię również zapisali na swoim koncie (25:22).

 

Trzecią partię dwupunktowym prowadzeniem rozpoczęli siatkarze z Suwałk (2:0). Katowiczanie przystąpili do gry, i dość szybko doprowadzili do remisu (3:3), nawiązując z przeciwnikami wyrównaną walkę. Skuteczny blok po stronie gospodarzy dał im dwupunktowe prowadzenie (9:7), ale siatkarze z Katowic nie tracili z nimi kontaktu, walcząc o odzyskanie strat. W końcówce katowiczanie wyrównali wynik (18:18) i ostatecznie tę partię, a tym samym całe spotkanie, po grze na przewagi, zapisali na swoim koncie (27:25).

 

Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 0:3 (18:25, 22:25, 25:27)

MVP: Miłosz Zniszczoł

 

Składy drużyn:

 

Ślepsk Malow Suwałki: Marcin Waliński, Tomas Rousseaux, Bartłomiej Bołądź, Łukasz Rudzewicz, Cezary Sapiński, Kacper Gonciarz, Paweł Filipowicz (libero), Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Łukasz Kaczorowski, Sebastian Warda, Kevin Klinkenberg, Mateusz Sacharewicz,

 

GKS Katowice: Jan Nowakowski, Miłosz Zniszczoł, Jakub Jarosz, Adrian Buchowski, Jan Firlej, Kamil Kwasowski, Dustin Watten (libero)

 

Źródło: Informacja własna