Nikolay Penchev uzupełnia skład Cuprum Lubin

Na chwilę przed rozpoczęciem nowego sezonu włodarze Cuprum Lubin zdecydowali się na podpisanie kontraktu z bułgarskim przyjmującym, Nikolayem Penchevem. Bułgar z PlusLigą związany jest od 2012 roku, a w ostatnich rozgrywkach reprezentował barwy klubu z Zawiercia.

 

 

Nikolay Penchev z Polską związany jest od ośmiu lat, a jego pierwszym plusligowym zespołem był Effector Kielce. Jednak bardzo szybko, bo po pierwszym sezonie, przyjmujący został dostrzeżony przez włodarzy Asseco Resovi Rzeszów, która w tamtym czasie był jednym z kandydatów do medali. W barwach rzeszowskiego zespołu Nikolay Penchev wywalczył dwa srebrne medale Mistrzostw Polski, srebrny medal Ligi Mistrzów oraz mistrzostwo kraju. W 2016 roku Bułgar zdecydował się na zmianę klubu i przeniósł się do Bełchatowa, gdzie z miejscową Skrą wywalczył kolejny tytuł mistrzowski. Od 2018 roku Nikolay Penchev reprezentował kolejno barwy Stoczni Szczecin, ówczesnego ONICO Warszawa, a ostatni rok spędził w Zawierciu. Jednak w barwach Jurajskich Rycerzy przyjmujący nie miał zbyt wielu szans na grę i po zakończeniu rozgrywek zdecydował się na kolejną zmianę klubu. Bułgarski przyjmujący długo pozostawał bez klubu, choć przez długi czas łączony był z wieloma polskimi klubami, to ostatecznie zagra w zespole z Dolnego Śląska. „W tym sezonie drużyna Cuprum wygląda bardzo interesująco. Najważniejsza rzecz przy wyborze klubu była taka, że po prostu chciałem grać. Przed podpisaniem kontraktu, dostałem kilka ofert z polskich klubów i jedną z Rosji, ale żadna nie pasowała mi na tyle, by się zdecydować. W tej trudnej i skomplikowanej sytuacji, gdzie całym światem rządzi Covid-19, Cuprum Lubin złożyło mi bardzo dobrą ofertę. Nie mogłem odmówić. Myślę, że Lubin będzie wspaniałym miejscem do życia dla mojej rodziny, a w szczególności dla mojego małego synka”- mówi Nikolay Pnechev.

 

 

Cuprum Lubin sezon rozpocznie 12 września, kiedy to na swoim boisku podejmie PGE Skrę Bełchatów. W sezonie 2020/2021 zespół z Lubina będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony i wygrywać kolejne spotkania, wszystko po to by poprawić rezultat z minionych rozgrywek. „To będzie bardzo ciekawy sezon. Wierzę, że z tą nową drużyną zagramy dobrą siatkówkę i będzie to sezon, zaliczany do tych lepszych. A właściwie, to dlaczego nie najlepszy w historii Cuprum?”- dodaje Nikolay Penchev.

 

 

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne