Jan Król ponownie zagra w zespole z Warszawy

Władze Vervy Warszawa Orlen Paliwa oficjalnie poinformowały o dołączeniu do drużyny Jana Króla. Atakujący w zespole ze stolicy występował w poprzednim sezonie, a teraz powraca w związku z problemami zdrowotnymi Jakuba Ziobrowskiego. O miejsce w wyjściowym składzie w najbliższym czasie będzie rywalizował z Michałem Superlakiem.

 

Szybki powrót do stolicy

 

Jan Król w ubiegłym sezonie dołączył do zespołu Vervy Warszawa Orlen Paliwa pod koniec okresu przygotowawczego. Już w pierwszych pojedynkach zaprezentował się z dobrej strony, pomagając warszawskiej drużynie w osiąganiu satysfakcjonujących wyników w PlusLidze. Po przedwczesnym zakończeniu sezonu 2019/2020 spowodowanym pandemią koronawirusa atakujący zakończył współpracę z warszawską drużyną i podpisał kontrakt z ekipą Barkom-Każany Lwów. Z powodu problemów wizowych siatkarz nie mógł jednak pojechać do nowego klubu.

 

Jan Król, który ma na swoim koncie doświadczenie w łącznie kilkunastu klubach, m. in. ówczesnym AZS Politechnika Warszawska, MKS Banimex Będzin, GKS Katowice czy Hypo Tirol Inssbruck, ponownie zagra w zespole z Warszawy, któremu ma pomóc w walce o jak najlepsze wyniki. „Bardzo się cieszę, że mogę zostać w stolicy i dalej realizować się sportowo” – komentował swój transfer. Atakujący z odmienioną w stosunku do minionego sezonu drużyną z Warszawy trenował już od jakiegoś czasu. Wystąpił także w dwóch turniejach towarzyskich: w XI Memoriale im. Józefa Gajewskiego w Suwałkach oraz w turnieju Tauron Giganci Siatkówki, co z pewnością ma duże znaczenie w perspektywie dalszej współpracy.

 

Zapowiedź sportowej rywalizacji

 

Pozyskanie atakującego związane jest z problemami zdrowotnymi Jakuba Ziobrowskiego, a jak podkreślił Jan Król, po powrocie mistrza świata juniorów do formy na pozycji atakującego będzie większa rywalizacja, która drużynie wyjdzie na dobre. Przypomnijmy, że na siatkarzy z Warszawy czeka nie tylko walka o jak najwyższe cele w PlusLidze, ale również po raz kolejny warszawianie będą rywalizować w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W fazie grupowej tej imprezy zmierzą się w grupie D z ekipami: Leo Shoes Modena, Knack Roeselare i Kuzbass Kamerowo.

 

Pierwszy mecz sezonu 2020/2021 warszawianie rozegrają 13 września na wyjeździe, mierząc się z ekipą MKS-u Będzin. W roli gospodarza wystąpią zaś w meczu trzeciej kolejki spotkań z ekipą Stali Nysa.

 

Źródło: http://www.vervawarszawa.pl / opracowanie własne