PGE Skra znalazła nowego rozgrywającego

Po tym jak Jennings Franciskovic z powodu kłopotów osobistych nie stawił się w Bełchatowie w wyznaczonym czasie i nie rozpoczął przygotowań z zespołem, PGE Skra zdecydowała się na rozwiązanie kontraktu z rozgrywającym. Jego miejsce ma zająć Serb, Mihajlo Mitić, który ma za sobą występy w reprezentacji swojego kraju, z którą zdobył mistrzostwo Europy.

 

W sezonie 2020/2021 parę rozgrywających w PGE Skrze Bełchatów stanowić mieli Grzegorz Łomacz oraz Jennings Franciskovic. Amerykanin jednak z powodu problemów osobistych nie mógł stawić się w Polsce, co w konsekwencji spowodowało rozwiązanie kontraktu z rozgrywającym. Wiadomo już jednak, że miejsce amerykańskiego siatkarza zajmie trzydziestoletni Mihajlo Mitić. Serb jest wychowankiem Srveny Zvezdy Belgrad, w której spędził pięć lat. Z klubu ze stolicy kraju Mitić przeniósł się do Sir Safety Perugii, a następnie grał w Chaumont VB 52, Al Zahra, ponownie w Perugii, Gazpromie Surgut, APOELU Nikozji, Speed Ball Chekka, a ostatnio w Black Volley Beskydy. Od najbliższego sezonu będzie reprezentował PGE Skrę Bełchatów, z którą związał się rocznym kontraktem. „Z pełnym zrozumieniem przyjęliśmy sytuację i problemy osobiste Jenningsa Franciskovicia, który miał wzmocnić PGE Skrę. Nie jest to dla nas dobry moment, bo okienko transferowe w zasadzie się zamknęło, ale uważam, że zakontraktowanie Mihajlo Miticia jest dla nas bardzo dobrą sytuacją i liczę, że ten siatkarz bardzo nam pomoże w przyszłym sezonie. Jest doświadczonym graczem, z występami w reprezentacji Serbii, ma za sobą kilka dobrych lat w europejskich rozgrywkach. Wierzymy w niego tak samo, jak wierzyliśmy w Jenningsa, a jego doświadczenie z Perugii czy ligi rosyjskiej tylko może nam pomóc. Uważam, że to dobry transfer, zważając też na dobre parametry fizyczne i sądzę, że Mihajlo powinien przyczynić się do naszych sukcesów w przyszłym sezonie, w które głęboko wierzę” – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

 

Warto zaznaczyć, że serbski rozgrywający ma za sobą występy w reprezentacji swojego kraju, z którą w 2019 roku zdobył mistrzostwo Europy, a wkrótce ma rozpocząć treningi z PGE Skrą Bełchatów. W sezonie 2020/2021 w barwach bełchatowskiego zespołu oglądać będziemy trzech serbskich zawodników: Milana Katicia, Dušana Petkovicia oraz Mihajlo Miticia.

 

 

 

Źródło: http://www.skra.pl/opracowanie własne