PreZero Grand Prix: Jastrzębski Węgiel zwycięzcą rozgrywek

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali pierwszą edycję PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Jastrzębianie w finałowym pojedynku po dwóch setach pokonali ekipę PGE Skry Bełchatów, od początku utrzymując kontrolę nad grą. Najlepszym graczem pojedynku został wybrany Jakub Popiwczak.

 

Mecz został zainaugurowany wymianą „oczek” (1:1), a następnie jastrzębianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Bełchatowianie momentalnie odzyskali stracone „oczka” i między zespołami trwała wyrównana walka. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla objęli trzypunktowe prowadzenie, co poskutkowało reakcją trenera Michała Gogola (14:11). Ta interwencja jednak nie wybiła z rytmu siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju, którzy powiększyli swój dorobek punktowy (16:11), wyraźnie kontrolowali grę w końcówce i pierwszą partię zapisali na swoim koncie z przewagą ośmiu „oczek” (25:17).

 

Druga partia miała wyrównany początek (4:4). Punkt bezpośrednio po zagrywce Jakuba Popiwczaka wyprowadził jastrzębian na dwupunktowe prowadzenie (7:5), a następnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie (8:6). Powiększyli swoją przewagę do czterech punktów (16:12) i w decydującym fragmencie gry wyraźnie kontrolowali wydarzenia na boisku (18:12). Po czasie na żądanie trenera Michała Gogola bełchatowianie zdołali zmniejszyć straty do trzech punktów (16:19), a na taką sytuację natychmiast zareagował szkoleniowiec jastrzębian. Jego podopieczni nie pozwolili rywalom na więcej, zachowali koncentrację i przypieczętowali zwycięstwo w tej partii oraz w całym meczu (25:20).

 

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 2:0 (25:17, 25:20)

MVP: Jakub Popiwczak

 

Składy drużyn:

 

Jastrzębski Węgiel: Jakub Popiwczak, Michał Gierżot, Stanisław Wawrzyńczyk, Rafał Szymura, Szymon Biniek

 

PGE Skra Bełchatów: Bartosz Filipiak, Kacper Piechocki, Robert Milczarek, Norbert Huber, Mikołaj Sawicki, Karol Kłos

 

Źródło: Informacja własna