PreZero Grand Prix: GKS Katowice kończy rozgrywki na trzecim miejscu

Siatkarze GKS-u Katowice wywalczyli trzecie miejsce w pierwszej edycji rozgrywek PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Katowiczanie po dwóch setach pokonali ekipę Indykpolu AZS-u Olsztyn, a w starciu tym nie zabrakło wielu ciekawych akcji. Najlepszym graczem meczu został wybrany Sławomir Stolc.

Mecz rozpoczęli katowiczanie od zagrywki Jana Firleja, ale pierwszy punkt padł łupem ekipy z Olsztyna (1:0). Katowiczanie odzyskali stracone „oczko” i między zespołami trwała zacięta gra (7:7). Siatkarze katowickiego zespołu wyszli na dwupunktowe prowadzenie (10:8), a następnie powiększyli je, zmuszając do reakcji szkoleniowca drużyny z Olsztyna (11:8). Ta nie przyniosła oczekiwanych efektów. Gracze z Katowic powiększali swój dorobek punktowy, wykorzystując słabszy fragment gry rywali. Pewnie zmierzali do zwycięstwa w premierowej odsłonie i zapisali ją na swoim koncie z przewagą siedmiu „oczek” (25:17).

Drugą partię od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli katowiczanie (3:0). Olsztynianie przystąpili do gry i szybko wyrównali wynik (3:3), lecz inicjatywę stale utrzymywali po swojej stronie siatkarze GKS-u Katowice (8:5). Nie tracili kontroli nad grą, choć olsztynianie cały czas walczyli o doprowadzenie do remisu. W końcowej fazie seta doprowadzili dokonali tego, a to poskutkowało przerwą na żądanie trenera zespołu z Katowic (16:16). Jego podopieczni nie pozwolili rywalom przejąć przewagi (19:16), w dalszym ciągu kontrolowali grę i przypieczętowali zwycięstwo w całym starciu (25:23).

GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn 2:0 (25:17, 25:23)

MVP: Sławomir Stolc

GKS Katowice: Marek Turski, Sławomir Stolc, Jakub Szymański, Jan Firlej, Jakub Nowosielski, Dawid Ogórek

Indykpol AZS Olsztyn: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Poręba, Wojciech Żaliński, Jakub Czerwiński, Dawid Woch, Robbert Andringa