PreZero Grand Prix: Bełchatowianie z awansem do finału

Zespół PGE Skry Bełchatów uzupełnia grono finalistów rozgrywek PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W półfinale bełchatowianie po trzech setach pokonali ekipę Indykpolu AZS-u Olsztyn, choć pojedynek nie rozpoczął się dla nich najlepiej, a pierwszą partię przegrali różnicą ośmiu punktów. MVP pojedynku został wybrany Kacper Piechocki.

Mecz rozpoczął się wymianą punktów (1:1) i zespoły nawiązały ze sobą wyrównaną grę (4:4). Komfort bezpieczeństwa spoczywał jednak po stronie olsztynian (6:4, 7:5), którzy prowadzili także przy zmianie stron (8:5). Utrzymywali kontrolę nad grą, choć bełchatowianie walczyli o odzyskanie straconych „oczek”. Gracze z Olsztyna skutecznie im to uniemożliwiali, stale powiększając swój dorobek punktowy (14:9). W rezultacie pierwszą partię zapisali na swoim koncie z przewagą ośmiu punktów (25:17).

Drugiego seta od czteropunktowego prowadzenia rozpoczęli bełchatowianie (4:0), a na taką sytuację zareagował szkoleniowiec zespołu z Olsztyna. Po tej interwencji jego gracze przystąpili do gry, ale inicjatywę stale utrzymywali po swojej stronie bełchatowianie, prowadząc także dość wyraźnie przy zmianie stron (8:2). W dalszym ciągu kontrolowali przebieg gry, choć w końcówce jeszcze olsztynianie próbowali powrócić do walki. Siatkarze PGE Skry Bełchatów nie pozwolili sobie na stratę koncentracji i zapisali drugą partię na swoim koncie z przewagą czterech punktów (25:21).

Trzecią odsłonę zespoły rozpoczęły wyrównaną walką (4:4). Tuż przed zmianą stron bełchatowianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie, co poskutkowało przerwą na żądanie trenera olsztynian (7:5). Ta nie wybiła z rytmu graczy PGE Skry, którzy utrzymywali inicjatywę po swojej stronie. W końcówce w pełni narzucili rywalom swoje tempo gry i przypieczętowali zwycięstwo w meczu (15:8).

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 1:2 (25:17, 21:25; 8:15)

MVP: Kacper Piechocki

Indykpol AZS Olsztyn: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Poręba, Wojciech Żaliński, Jakub Czerwiński, Przemysław Stępień, Robbert Andringa, Remigiusz Kapica

PGE Skra Bełchatów: Bartosz Filipiak, Kacper Piechocki, Robert Milczarek, Norbert Huber, Karol Kłos,