PreZero Grand Prix: GKS Katowice pierwszym półfinalistą rozgrywek

Siatkarze GKS-u Katowice jako pierwsi wywalczyli awans do półfinału rozgrywek PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Katowiczanie w ćwierćfinałowym meczu w Gdańsku pokonali po dwóch setach ekipę MKS-u Będzin, a w pojedynku nie brakowało wrażeń. Najlepszym graczem został wybrany Jakub Szymański.

Mecz rozpoczęli będzinianie, a pierwszy punkt dla zespołu z Katowic zdobył blokiem Jakub Szymański. Rywale odrobili stracone „oczko” i między zespołami nawiązała się zacięta gra. Katowiczanie objęli dwupunktowe prowadzenie (4:2), ale siatkarze MKS-u Będzin nie tracili z nimi kontaktu. Momentalnie wyrównali wynik (4:4) i kibice w dalszym ciągu obserwowali wyrównaną walkę, w której nikt nie wstrzymywał ręki. Skuteczny atak w ekipie będzinian pozwolił im odskoczyć na dwa „oczka” przewagi (8:6), które utrzymywali w kolejnych akcjach (9:7, 10:8). Punkt zdobyty blokiem w jednej z kolejnych akcji powiększył różnicę, a to poskutkowało przerwą na żądanie trenera katowickiego zespołu (13:10). Ta nie zatrzymała siatkarzy z Będzina, którzy utrzymywali kontrolę nad grą i powiększali swój dorobek punktowy (16:11). W końcówce katowiczanie powrócili do walki, zmniejszając straty do jednego „oczka” (22:23), co z kolei poskutkowało reakcję szkoleniowca zespołu z Będzina. Po powrocie na boisko zaś punktowy blok Jakuba Szymańskiego doprowadził do remisu (23:23). Ostatecznie wyrównaną końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze GKS-u Katowice (27:25).

Drugi set został zainaugurowany wymianą punktów (1:1) i między zespołami nawiązała się zacięta gra. Katowiczanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2), a punktowy serwis Dustina Wattena powiększył je (5:2). Będzinianie nie zamierzali poddawać się bez walki i utrzymywali kontakt z rywalami. Wyrównali wynik, ale gracze GKS-u Katowice nie pozwolili sobie odebrać inicjatywy i utrzymywali kontrolę nad grą. Nie wypuścili jej z rąk także w końcówce i przypieczętowali zwycięstwo w całym spotkaniu, a tym samym awans do półfinału (25:21).

GKS Katowice – MKS Będzin 2:0 (27:25, 25:21)

MVP: Jakub Szymański

GKS Katowice: Jakub Nowosielski, Jan Firlej, Jakub Szymsński, Sławomir Stolc, Dustin Watten,

MKS Będzin: Rafał Sobański, Kacper Bobrowski, Rafał Faryna, Szymon Gregorowicz,