Przypadek koronawirusa w Aluron CMC Warcie Zawiercie

Włodarze Aluron CMC Warta Zawiercie poinformowali, że w drużynie doszło do zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Obecnie zespół przebywa w kwarantannie domowej, a o dalszych krokach decydować będzie Powiatowa Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu. Wcześniej przypadek zarażenia koronawirusem odnotowano w Gdańsku.

 

W minionym niedzielę jeden z zawodników klubu z Zawiercia zgłosił podwyższoną temperaturę, co niosło za sobą decyzję o skierowaniu go na testy w kierunku zakażenia koronawirusem. Otrzymany wynik był pozytywny, a zawodnicy oraz sztab szkoleniowy i pracownicy klubu wraz z rodzinami poddali się izolacji domowej. Badaniom poddany został również jeden z członków sztabu szkoleniowego, który zgłosił swędzenie skóry, ale jego wynik okazał się negatywny. Ostatni kontakt z zespołem zakażony zawodnik miał 31 lipca, a poniedziałkowy trening zespołu został odwołany. Zakażony zawodnik był obecny podczas PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki w Krakowie. O kolejnych krokach decydować będzie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu. Prawdopodobnie w kolejnych dniach reszta drużyny oraz sztabu szkoleniowego zostanie poddana testom. Na razie nie wiadomo jak potoczą się losy zaplanowanych na najbliższy czas sparingów, które miały rozpocząć się już za tydzień. Jurajscy Rycerze  mieli również zagrać w turnieju z okazji dziewięćdziesięciolecia PGE Skry Bełchatów.

 

Aluron CMC Warta Zawiercie to kolejny klub w PlusLidze, w którym doszło do zakażenia. Wcześniej ognisko koronawirusa pojawiło się w Treflu Gdańsk, gdzie chorych na koronawirusa jest dwunastu zawodników oraz trzech członków sztabu szkoleniowego. Na razie głosu nie zabrała Polska Liga Siatkówki, która opracowuje zasady bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia takich sytuacji w trakcie sezonu 2020/2021, którego początek zaplanowany został na 12 września.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne