Kolejny przypadek SARS-CoV-2 w Treflu Gdańsk

Kilka dni temu włodarze Trefla Gdańsk poinformowali o zachorowaniu jednego z zawodników na koronawirusa. Jednocześnie pozostali zawodnicy oraz sztab szkoleniowy, a także pracownicy klubu poddali się samoizolacji i oczekują na wyniki badań. Jednak dziś klub z Gdańska podał informację o kolejnym zakażeniu. Włodarze klubu postanowili wycofać zespół z rozgrywek PreZero Grand Prix.

 

 

 

 

O pierwszym przypadku zakażeniu włodarze Trefla Gdańsk poinformowali w piątek, obecnie cała drużyna, a także pracownicy klubu poddali się samoizolacji i oczekuje na pobranie badań w kierunku zakażenia koronawirusem. W większości badania będą przeprowadzone na początku tygodnia, jednak osoby które gorzej się czuły zostały skierowane na nie wcześniej. Dziś klub poinformował o otrzymaniu pozytywnego wyniku u kolejnego zawodnika. W trosce o dobro siatkarzy włodarze Trefla Gdańsk nie podają nazwisk. Jednocześnie jeden z pracowników klubu otrzymał wynik negatywny. „Specyfika dyscypliny i treningów w siatkówce powoduje, że po pierwszym dodatnim wyniku testu na SARS-CoV-2, mimo wprowadzonego reżimu sanitarnego, liczyliśmy się z prawdopodobieństwem kolejnej takiej informacji. Jednocześnie cieszymy się, że u jednego ze współpracowników klubu, który także miał kontakt z siatkarzami test dał wynik ujemny. Mamy nadzieję, że takie będą przeważać wraz z kolejnymi badaniami. Cały czas ściśle współpracujemy z Inspekcją Sanitarną i bezwzględnie przestrzegamy wydanych zaleceń – mówi prezes Dariusz Gadomski. Czas oczekiwania na wyniki to około czterdzieści osiem godzin i dopiero po uzyskaniu wyników od wszystkich osób włodarze klubu, wraz z gdańskim sanepidem, będą podejmowali decyzję o kolejnych krokach i ewentualnym powrocie drużyny do treningów.

 

 

W najbliższym czasie gracze Trefla Gdańsk mieli wziąć udział w PreZero GrandPrix, jednak ze względów bezpieczeństwa włodarze klubu wraz z Polską Ligą Siatkówki zdecydowali się na wycofanie z rozgrywek. W rozgrywkach grupy B Gdańskie Lwy zastąpi pierwszoligowa LUK Politechnika Lublin, która zmierzy się z zespołami z Lubina, Warszawy oraz Bydgoszczy. „Trzymamy kciuki za występ lublinian w zmaganiach plażowych, a przede wszystkim mamy ogromną nadzieję, że nasz przypadek stwierdzenia SARS-CoV-2 będzie jedynym w tym sezonie i wszystkie rozgrywki będą mogły się odbywać zgodnie z planem”- dodaje Dariusz Gadomski.

 

 

 

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne