Estończycy nie przylecą do Polski. Biało-czerwoni zagrają wewnętrzne sparingi

Jak informuje Polski Związek Piłki Siatkowej zaplanowane na 26 i 27 lipca mecze sparingowe z reprezentacją Estonii nie odbędą się, bowiem Estończycy nie zdecydowali się na przylot do Polski. W zamian biało-czerwoni zagrają wewnętrzne mecze, które odbędą się w Łodzi i będą transmitowane w Polsacie Sport.

 

 

Ze względu na epidemię koronawirusa sezon reprezentacyjny wygląda całkiem inaczej niż przyzwyczaiły nas do tego poprzednie lata. Jednak biało-czerwoni, mimo braku turniejów międzynarodowych, odbyli dwa zgrupowania gdzie pracowali nad powrotem do formy po kilkumiesięcznej przerwie. Polski Związek Piłki Siatkowej wraz z trenerem Vitalem Heynenem dołożyli również starań by Polacy mogli sprawdzić swoją formę w meczach sparingowych. Początkowy plan zakładał dwa mecze z Niemcami i dwa z reprezentacją Estonii. Jednak o ile spotkania z naszymi zachodnimi sąsiadami zostały rozegrane bez problemów i zakończyły się zwycięstwem biało-czerwonych, to jak informuje Polski Związek Piłki Siatkowej najbliższe dwa mecze z Estonią nie dojdą do skutku. Estończycy zrezygnowali z przyjazdy do Polski, a nieoficjalnie mówi się, że powodem jest duża liczba zachorowań na koronawirusa w naszym kraju „Dzisiaj menedżer reprezentacji Estonii poinformował  Polski Związek Piłki Siatkowej, że ich drużyna podjęła decyzję o rezygnacji z przylotu do Polski i rozegraniu spotkań z naszą kadrą zaplanowanych na jutro i poniedziałek”- czytamy w oświadczeniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

Reprezentacja Polski jest już w Łodzi, gdzie miały zostać rozegrane mecze towarzyskie, dlatego podjęto decyzję o zagraniu wewnętrznych sparingów. Tym samym wszyscy podopieczni Vitala Heynena będą mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na boisku. Rywalizacja w obu meczach, bez względu na wynik, zakończy się po trzech setach. Dodatkowo oba mecze będą transmitowane w Polsacie Sport. Niedzielne spotkanie rozpocznie się o 20:00, a poniedziałkowy mecz zaplanowany jest na godzinę 18:00.

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne