MKS Będzin zakończył budowę składu i rozpoczyna przygotowania do sezonu

Kilka dni temu MKS Będzin poinformowało o podpisaniu kontraktu z Michałem Godlewskim, tym samym włodarze będzińskiej drużyny zamknęli skład, który walczyć będzie w sezonie 2020/2021. Podopieczni Jakuba Bednaruka rozpoczęli również przygotowania do rozgrywek, podczas których skupią się na powrocie do formy.

 

 

 

Podczas okienka transferowego włodarze MKS-u Będzin nie próżnowali, a w sezonie 2020/2021 w barwach drużyny z Zagłębia oglądać będziemy aż trzech Brazylijczyków. Do Thiago Velosa i Fabio Rodrigues dołączył Jose Ademar Santana, dla którego MKS Będzin będzie pierwszym zagranicznym klubem. Wcześniej przyjmujący występował na parkietach ligi brazylijskiej, a ostatni sezon spędził w Rio de Janeiro. Do linii przyjęcia dołącza również Kacper Bobrowski, który do Będzina przenosi się z Głogowa, gdzie w barwach miejscowego zespołu sto osiemdziesiąt dziewięć punktów i wystąpił w dwudziestu pięciu pierwszoligowych spotkaniach. Przyjmujący miał szansę współpracować już z Jakubem Bednarukiem, gdy grał w zespole z Bydgoszczy. 

 

 

Szeregi będzińskiego zespołu zasilił również Łukasz Makowski, który ostatni sezon spędził w greckim Elpis Ampelokipon. Rozgrywający znany w PlusLidze, głównie z występów w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Thiago Veloso. Makowski ma na swoim koncie występy na pierwszoligowych parkietach oraz w Estonii. Natomiast grono środkowych zasilił doświadczony zawodnik Tomasz Kalembka, który ostatni sezon spędził częściowo w Bydgoszczy, a częściowo w Asseco Resovi Rzeszów. Do MKS-u Będzin, po rocznej przerwie, wraca Szymon Gregorowicz, który w ekipie Bendaruka będzie odpowiadał za przyjęcie. Sezon 2020/2021 będzie dla libero czwartym spędzonym w Będzinie, ostatni rok Gregorowicz spędził w GKS-ie Katowice. Natomiast rywalem Rafała Faryny będzie Michał Godlewski, który do Będzina przenosi się ze szwajcarskiego Biogas Volley Naefels. Do pierwszego zespołu dołączają również dwaj wychowankowie klubu, środkowy Bartosz Schmidt oraz libero Wiktor Haduch.

 

 

Tym samym skład MKS-u Będzin został skompletowany, a drużyna rozpoczęła już przygotowania. Po badaniach oraz pierwszych treningach na piasku podopieczni Jakuba Bednaruka wrócą do hali. Jak zapowiada sztab szkoleniowy zawodnicy powoli będą wracać na najwyższe obroty. „Za nim zaczniemy skakać to musimy się do tego odpowiednio przygotować. Po tych trzech miesiącach przerwy trzeba być bardzo czujnym by nic się nie wydarzyło ze zdrowiem chłopaków”– mówi Jakub Bedanruk. Nim będzinianie rozpoczną zmagania w PlusLidze czeka ich gra w letnim Grand Prix oraz seria przedsezonowych sparingów.

 

 

Skład MKS-u Będzin na sezon 2020/2021:

 

Rozgrywający: Thiago Veloso, Łukasz Makowski

Atakujący: Rafał Faryna, Michał Godlewski

Środkowi: Artur Ratajczak, Bartosz Gawryszewski, Bartosz Schmidt, Tomasz Kalembka

Przyjmujący: Rafał Sobański, Fabio Rodrigues i Jose Ademar Santana, Kacper Bobrowski

Libero: Szymon Gregorowicz, Wiktor Haduch

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne