GKS Katowice zamyka skład na sezon 2020/2021!

Transferem Dawida Ogórka, który po roku przerwy wróci do GKS-u Katowice, włodarze klubu zakończyli budowę składu na rozgrywki w sezonie 2020/2021. Klub osiągnął również porozumienie z Dustinem Wattenem, który w dalszym ciągu będzie bronił barw zespołu. Podopieczni Grzegorza Słabego już jutro rozpoczną przygotowania do nowego sezonu.

 

 

 

Na przedłużenie kontraktu z GKS-em Katowice zdecydował się Wiktor Musiał, który do drużyny dołączył przed minionym sezonem. Tym samym atakujący zadebiutował w PlusLidze, bowiem wcześniej występował na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy gdzie reprezentował klub z Tomaszowa Mazowieckiego. O miejsce w wyjściowym składzie Musiał w dalszym ciągu rywalizować będzie z Jakubem Jaroszem. Jeśli zaś chodzi o nowe twarze w katowickim klubie to szeregi drużyny zasilił, pochodzący ze Śląska, Jakub Nowosielski. Rozgrywający jest wychowankiem jednego z katowickich zespołów, a na swoim koncie ma również grę w Tychach czy w pierwszoligowym Pekpolu Ostrołęka. Ostatni sezon Jakub Nowosielski spędził w KFC Gwardii Wrocław, z którą wywalczył piąte miejsce na zakończenie sezonu 2019/2020. Kontrakt z GKS-em Katowice podpisał również Sławomir Stolc, dla którego najbliższy sezon będzie powrotem do PlusLigi, bowiem ostatni sezon spędził w Lublinie. Przyjmujący ma na swoim koncie grę w Dukli Liberec, z którą sięgnął po brązowy medal czeskich rozgrywek. Skład GKS-u Katowice zamknął Dawid Ogórek, który na Śląsk wraca po rocznej przerwie. Ogórek w minionym sezonie grał w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie z miejscowym zespołem walczył na zapleczu PlusLigi.

 

 

Najwięcej emocji budzi jednak powrót Dustina Wattena, który osiągnął porozumienie z klubem i, mimo wcześniejszego zerwania kontraktu przez włodarzy klubu, w dalszym ciągu reprezentować będzie GKS Katowice. Amerykanin to kolejny zawodnik, któremu udało się porozumieć w sprawie rozliczeń za miniony sezon. Wcześniej włodarze katowickiego zespołu informowali o osiągnięciu porozumienia z Maciejem Fijałkiem, Adrianem Buchowskim oraz Emanuelem Kohutem. Tym samym Grzegorz Słaby ma już do dyspozycji czternastoosobowy skład, który już jutro rozpocznie przygotowania do sezonu.

 

 

 

Skład GKS-u Katowice na sezon 2020/2021

 

Rozgrywający: Jan Firlej, Jakub Nowosielski

Atakujący: Jakub Jarosz, Wiktor Musiał

Środkowi: Jan Nowakowski, Miłosz Zniszczoł, Kamil Drzazga, Emanuel Kohut

Przyjmujący: Adrian Buchowski, Kamil Kwasowski, Jakub Szymański, Sławomir Solc

Libero: Dustin Watten, Dawid Ogórek

 

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne