Michał Żurek zamyka skład Aluron Virtu CMC Zawiercie

Michał Żurek ostatnie cztery sezonu spędził reprezentując barwy Indykpolu AZS-u Olsztyn. W nadchodzących rozgrywkach libero będzie jednak występował w zespole Aluron Virtu CMC Zawiercie, z którym związał się dwuletnim kontraktem. Podpisanie umowy z Żurkiem oznacza, że drużyna z Zawiercia została skompletowana.

 

Michał Żurek jest doświadczonym zawodnikiem na plusligowych parkietach, a pierwsze kroki stawiał w ówczesnym MMKS-ie Mostostalu Kędzierzyn-Koźle. Ponadto doświadczenie zbierał w Świnoujściu oraz w MOS Wola Warszawa. Przełomem okazał się rok 2009, kiedy to Żurek związał się z Treflem Gdańsk. Libero był jedną z pierwszoplanowych postaci zespołu, z którym wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przed rozpoczęciem sezonu 2011/2012 Michał Żurek zdecydował się na zmianę klubu, a jego wybór padł na zespół z Kielc, skąd w 2012 roku przeniósł się do Olsztyna. To właśnie w Olsztynie Michał Żurek spędził najwięcej czasu, ponieważ najpierw reprezentował klub do 2014 roku, a później wrócił na Warmię i Mazury w 2016 roku. W międzyczasie zawodnik związany był najpierw z Asseco Resovią Rzeszów, a później z Łuczniczką Bydgoszcz. W sezonie 2019/2020 Michał Żurek rozegrał w Indykpolu AZS-ie Olsztyn dwadzieścia cztery spotkania, a po zakończeniu rozgrywek zdecydował się na zmianę klubu. W kolejnym sezonie libero zasili szeregi drużyny prowadzonej przez Igora Kolakovicia. „To libero, który ma ogromne doświadczenie w PlusLidze. Jest bardzo dobry w obronie, walczy odważnie o każdą piłkę i poświęca się dla zespołu. Może też bardzo pomóc drużynie w przyjęciu” – chwali Żurka trener Aluron Virtu CMC Zawiercie, Igor Kolaković.

 

Podpisując kontrakt z Michałem Żurkiem włodarze Aluron Virtu CMC Zawiercie zakończyli budowę składu na kolejny sezon, w którym zespół ma włączyć się do walki o najwyższe cele.

 

Skład Aluron Virtu CMC Zawiercie na sezon 2020/2021:

Rozgrywający: Ǵorǵi Ǵorǵiev, Maximiliano Cavanna

Przyjmujący: Piotr Orczyk, Paweł Halaba, Dominik Depowski, Garrett Muagututia

Atakujący: Grzegorz Bociek, Mateusz Malinowski

Środkowi: Patryk Niemiec, Flavio Gularberto, Marcin Kania, Patryk Czarnowski

Libero: Krzysztof Andrzejewski, Michał Żurek

 

 

 

Źródło: informacja własna/aluroncmc.pl