Taylor Sander zasila PGE Skrę

Włodarze PGE Skry Bełchatów poinformowali, że w nadchodzącym sezonie szeregi zespołu zasili amerykański przyjmujący Taylor Sander, który do regularnej gry wraca po przerwie spowodowanej kontuzją ramienia. Umowa zawodnika z bełchatowskim klubem podpisana została na rok.

 

Przygodę z profesjonalną siatkówką Taylor Sander rozpoczynał w 2011 roku, kiedy to grał w barwach Brigham Young University. Jednak po trzech latach spędzonych w amerykańskiej lidze przyjmujący zdecydował się na zmianę klubu, a jego wybór padł na włoski zespół z Werony z którym wywalczył Puchar Challenge. Sezon 2016/2017 Taylor Sander spędził w chińskim Beijing Volleyball, a po zakończeniu sezonu w Chinach występował w lidze katarskiej. Dobra postawa zawodnika skutkowała, w rozgrywkach 2017/2018, kontraktem z Cucine Lube Civitanova, z włoskim zespołem przyjmujący wywalczył wicemistrzostwo Włoch oraz srebrny medal Ligi Mistrzów. Po roku spędzonym we Włoszech Taylor Sander przeniósł się do Brazylii, gdzie reprezentował barwy Sady Cruzeiro. Sezon 2018/2019 Amerykanin zakończył jako Klubowy Mistrz Ameryki Południowej, Pucharem Brazylii oraz brązowym medalem mistrzostw kraju. W każdym z klubów oraz w reprezentacji Stanów Zjednoczonych Taylor Sander odgrywał kluczową rolę i oprócz licznych medali klubowych przyjmujący ma na swoim koncie medale rozgrywek reprezentacyjnych, między innymi brązowy medal ostatnich Mistrzostw Świata. Sezon 2019/2020 Taylor Sander spędzić miał w Dinamie Moskwa, jednak ze względu na kontuzje ramienia, jakiej nabawił się w trakcie przygotowań do kwalifikacji olimpijskich, podjęto decyzję o operacji, po której wymagana była długa rehabilitacja. Taki bieg wydarzeń spowodował, że Taylor Sander ma za sobą roczną przerwę od grania na najwyższym poziomie. Jednak w nadchodzącym sezonie amerykański przyjmujący wróci do rywalizacji, a jego wybór padł na grającą w PlusLidze PGE Skrę Bełchatów.

 

PGE Skra Bełchatów na przestrzeni minionego sezonu prezentowała dość stabilną formę. Jednak jak w każdym zespole również i w Bełchatowie po zakończeniu rozgrywek rozpoczęła się budowa nowego zespołu, a w barwach drużynie nie zagra już między innymi Mariusz Wlazły.

 

 

*Więcej informacji wkrótce