Łukasz Wiśniewski zasila szeregi Jastrzębskiego Węgla

Po wielu latach spędzonych w barwach kędzierzyńskiego zespołu na zmianę klubu zdecydował się Łukasz Wiśniewski. W nadchodzących rozgrywkach środkowy reprezentować będzie Jastrzębski Węgiel, który na zakończenie minionego sezonu zajął czwarte miejsce. Łukasz Wiśniewski z nowym klubem związał się trzyletnim kontraktem.

 

Duża zmiana

 

Łukasz Wiśniewski to jeden z najbardziej doświadczonych graczy na plusligowych parkietach. Środkowy od początku przygody z profesjonalną siatkówką związany jest z polską ligą, a jak dotychczas reprezentował tylko dwa kluby. W 2008 roku Łukasz Wiśniewski zadebiutował w ligowych rozgrywkach jako zawodnik ówczesnego AZS-u Częstochowa. W klubie spod Jasnej Góry siatkarz spędził cztery lata, które zakończył zdobyciem Pucharu Challenge. Sezon 2012/2013 Łukasz Wiśniewski rozpoczynał jako zawodnik ekipy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. To właśnie z kędzierzyńskim zespołem środkowy osiągnął największe sukcesy w klubowej siatkówce. Zdobywając złote oraz srebrne medale mistrzostw Polski, Puchar Polski oraz Superpuchar. Łukasz Wiśniewski bronił barw zespołu nieprzerwanie od ośmiu lat. Jednak po zakończeniu ostatnich rozgrywek przyszedł czas na zmianę klubu. Wybór doświadczonego siatkarza padł na kolejny z czołowych polskich klubów, Jastrzębski Węgiel. Nowa umowa Łukasza Wiśniewskiego obowiązywać będzie przez trzy kolejne sezony. „Po ośmiu latach spędzonych w ZAKSIE zdecydowaliśmy wraz z żoną, że czas na zmiany. A jeżeli zmieniać to tak, by pozostać na tym samym najwyższym poziomie. Drużyna Jastrzębskiego Węgla od lat ten poziom prezentuje i wszystkie te wymagania spełnia. Poza tym, projekt który zbudował na nadchodzący sezon sztab szkoleniowy wraz z prezesem, naprawdę może „wypalić” i liczę, że wszyscy będziemy wspólnie świętować małe lub większe sukcesy” – mówi Łukasz Wiśniewski.

 

 

Łukasz Wiśniewski to również wielokrotny reprezentant Polski, a sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla liczy, że jego doświadczenie będzie pomocne. „Mamy szczęście, że wzmocniliśmy nasz zespół tak doświadczonym graczem jak Łukasz Wiśniewski. W ostatnich latach Łukasz sięgnął z ZAKSĄ po wiele trofeów i pokazał, że jest jednym z najlepszych środkowych w lidze. Przejście do nowego Klubu to dla niego okazja, aby udowodnić, że niezależnie od tego jakie barwy klubowe reprezentuje, może prezentować najwyższy poziom. Jestem przeszczęśliwy, że dołączył do naszego zespołu i mam nadzieję, że to jego nowe doświadczenie będzie należało do tych, które wszystkim zapadną w pamięć” – mówi Luke Reynolds. Już za kilka tygodni jastrzębianie wrócą do treningów, a pod koniec lipca zagrają w Letnim Grand Prix gdzie zmierzą się z Aluron Virtu CMC, Stalą Nysa oraz MKS-em Będzin.

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne