Krzysztof Andrzejewski nadal Jurajskim Rycerzem

Włodarze Aluron Virtu CMC Zawiercie na dobre rozpoczęli odsłanianie kolejnych kart przed sezonem 2020/2021. Dziś zawierciański klub poinformował, że w nadchodzących rozgrywkach żółto-zielonych barw nadal bronić będzie, Krzysztof Andrzejewski, który z klubem związany jest od 2017 roku. Kontrakt libero obowiązywać będzie do zakończenia rozgrywek 2020/2021.

 

 

W zespole od początku

 

 

Krzysztof Andrzejewski jest, obok Grzegorza Boćka, zawodnikiem który w Aluron Virtu CMC Zawiercie gra od początku przygody klubu z siatkarską ekstraklasą. Do Zawiercia libero przeniósł się z ówczesnego pierwszoligowego MKS-u Ślepska Suwałki. Trzydzistosiemiolatek doświadczenie zbierał nie tylko w pierwszej lidze bowiem w przeszłości występował również na plusligowych parkietach gdzie reprezentował barwy zespołów z Olsztyna oraz Bydgoszczy. Choć w Zawierciu Krzysztof Andrzejewski nie grał pierwszych skrzypiec to jednak pozostaje ważną częścią drużyny. Od początku zawierciańskiej przygody Krzysztof Andrzejewski o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował z Taichiro Kogą, jednak w nadchodzącym sezonie się to zmieni bowiem Japończyk zdecydował się na zmianę klubu, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Natomiast Krzysztof Andrzejewski w dalszym ciągu będzie stanowił o sile Aluron Virtu CMC i będzie to dla niego czwarty sezon w Zawierciu. Po ostatnim nie do końca udanym sezonie, gdzie zespół ostatecznie zajął  dziesiąte miejsce, a w nadchodzących rozgrywkach podopieczni Igora Kolakovićia będą chcieli wrócić do czołówki PlusLigi. „Jest to klub poukładany od A do Z, taki, w którym chce się grać i nie trzeba się martwić o nic poza siatkówką, więc naturalne było to, że chciałem zostać w Zawierciu. W porównaniu z pierwszym sezonem klubu w PlusLidze zostało nas tylko dwóch. Czy Zawiercie stało się dla mnie drugim domem? Na pewno, jeśli przebywa się w jednym mieście cztery lata, to jest to drugi dom, a może nawet pierwszy. Poznałem tu wielu ludzi, mam tu wielu przyjaciół i czuję się tu dobrze” – mówi Krzysztof Andrzejewski.

 

 

Zawodnicy Aluron Virtu CMC Zawiercie rozpoczną przygotowania do sezonu już 6 lipca, a w najbliższych dniach włodarze klubu zakończą prezentacje składu, który walczyć będzie o najwyższe plusligowe cele.

 

 

Źródło: aluronvirtucmc.pl/opracowanie własne