Wojciech Ferens przenosi się do Lubina

Wojciech Ferens po sezonie spędzonym w Zawierciu zdecydował się na zmianę klubu, w rozgrywkach 2020/2021 przyjmujący reprezentować będzie barwy Cuprum Lubin. Na Dolny Śląsk Ferens przenosi się w poszukiwaniu regularnej gry, a z zespołem związał się rocznym kontraktem.

 

 

 

Wojciech Ferens jest jednym z wychowanków radomskiego klubu, jednak w 2010 roku przyjmujący zdecydował się opuścić drużynę z Mazowsza i przeniósł się do Indykpolu AZS-u Olsztyn, gdzie spędził trzy lata. Po za tym Wojciech Ferens doświadczenie zbierał na parkietach PlusLigi, gdy reprezentował barwy kolejno ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, BBTS-u Bielsko-Biała, Łuczniczki Bydgoszcz czy Trefla Gdańsk. Najwięcej szans na grę przyjmujący miał w Olsztynie, Kędzierzynie-Koźlu oraz w Bielsku-Białej. Natomiast w późniejszym czasie zawodnik pojawiał się na boisku zadaniowo, a w poszukiwaniu szans na regularną grę Wojciech Ferens przeniósł się do francuskiego AS Cannes. Jednak jeszcze w trakcie sezonu 2018/2019 wrócił do PlusLigi, a konkretnie do Jastrzębskiego Węgla z którym sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski. Wojciech Ferens prezentował się z dobrej strony i wykorzystywał swój czas spędzony na boisku. Natomiast ostatni sezon przyjmujący spędził w Aluron Virtu CMC Zawiercie, jednak nie był to udany czas, zarówno dla klubu jak i dla samego zawodnika. Zespół został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu, a Wojciech Ferens nie miał zbyt wielu szans na grę. Dlatego przyjmujący zdecydował się na zmianę klubu i w nadchodzących rozgrywkach dołączy do Cuprum Lubin. „Lubin zawsze był zespołem, który sprawiał mnóstwo trudności praktycznie każdemu zespołowi w Lidze. Zawsze trzeba było grać z Lubinem na maximum swoich umiejętności. Do tego stawia się tutaj na cały zespół. Wszystko to razem sprawiło, że chętnie przeniosłem się do Cuprum”- mówi Wojciech Ferens.

 

 

 

W minionym sezonie lubinianie zajęli jedenaste miejsce wygrywając tylko dziewięć spotkań. W nadchodzących rozgrywkach drużyna Marcelo Fronckowiaka będzie chciała poprawić ten rezultat i pokusić się o niespodziankę. Pomów w tym ma przebudowany zespół, który będzie mieszanką młodości i doświadczenia. W ostatnim czasie klub informował o podpisaniu kontraktów między innymi z Szymonem Jakubiszakiem czy Kamilem Szymurą.

 

 

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne