Bartłomiej Kluth wraca do PlusLigi

Po dwóch latach spędzonych po za Polską Bartłomiej Kluth zdecydował się wrócić na plusligowe parkiety i w sezonie 2020/2021 reprezentować będzie barwy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z pierwszym zespołem ostatnich rozgrywek atakujący związał się rocznym kontraktem.

 

 

Bartłomiej Kluth swoje umiejętności rozwijał w rozgrywkach Młodej Ligi, gdzie w sezonie 2013/2014 reprezentował barwy Trefla Gdańsk. Wraz z młodzieżowym zespołem atakujący sięgnął po brązowy medal rozgrywek, a nawet dołączył do seniorskiej drużyny Gdańskich Lwów. W 2014 roku Bartłomiej Kluth przeniósł się do pierwszoligowego zespołu z Suwałk, a sezon 2015/2016 atakujący spędził w Kętach. Po dwóch latach na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy Bartłomiej Kluth ponownie dołączył do plusligowego zespołu, tym razem był to ówczesny beniaminek, Espadon Szczecin. To w barwach szczecińskiego zespołu atakujący ustanowił rekord punktów zdobytych w jednym meczu. Kluth był jednym z zawodników, którzy mieli stanowić o sile marzącej o wielkich sukcesach Stoczni Szczecin, jednak klub upadł w trakcie sezonu 2018/2019, a atakujący przeniósł się do Hapoel Jo’aw Kefar Sawa, z którym wywalczył wicemistrzostwo Izraela. Natomiast ostatni sezon Bartłomiej Kluth spędził we włoskiej Serie A, gdzie reprezentował Calzedonie Werona. Jednak teraz siatkarz zdecydował się na powrót do PlusLigi. „Po tych ostatnich sezonach chciałem wrócić do Polski. Wiadomo że okres treningów i gry we Włoszech wspominam bardzo miło, jednak cały czas myślałem o kontynuowaniu swojego rozwoju w  PlusLidze. Dlatego zdecydowałem się na powrót. Chyba nikomu nie trzeba mówić jakim klubem jest ZAKSA, dlatego też kiedy tylko otrzymałem tę ofertę nie trzeba było mnie przekonywać. Muszę przyznać, że rozmowy trwały praktycznie jeden dzień i po tym czasie doszliśmy do porozumienia, ustalając wszystkie szczegóły” – mówi Bartłomiej Kluth

 

 

Włodarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle od lat podążają wytyczoną przez siebie ścieżką budowania stabilnego składu, który rok rocznie wzmacniany jest nowymi zawodnikami. Nie inaczej jest w tym roku, gdzie działacze przedłużyli umowy z podstawowymi zawodnikami ostatniego sezonu. W sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu o sile zespołu stanowić będą miedzy innymi Banjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, David Smith czy Paweł Zatorski.

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne