Woicki wraca do Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia ponownie przechodzi duże zmiany. Do drużyny z Podkarpacia dołącza Paweł Woicki, który ostatnie pięć lat spędził w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, a ponadto, jeszcze jako czynny zawodnik pełni funkcję jednego z asystentów selekcjonera reprezentacji Polski. Z rzeszowskim klubem Paweł Woicki związał się dwuletnim kontraktem.

 

Wachlarz ligowych doświadczeń

 

Dla doświadczonego rozgrywającego nie jest to pierwszy kontakt z klubem z Rzeszowa. Paweł Woicki występował w ekipie z Podkarpacia w sezonie 2008/2009 i wówczas sięgnął z nią po srebrny medal mistrzostw Polski. Swoją przygodę z seniorską siatkówką rozpoczynał zaś w ówczesnym AZS-ie Politechnika Warszawska (2002-2003), skąd przeniósł się do nieistniejącego już utytułowanego AZS-u Częstochowa. Z częstochowskim klubem dwukrotnie sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski (2004, 2005), a w 2008 roku wywalczył z nim Puchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju. Po rocznej przygodzie z Asseco Resovią Rzeszów zakończonej medalem Woicki przez rok występował w ówczesnej Deleccie Bydgoszcz, jednak największe pasmo sukcesów osiągnął z PGE Skrą Bełchatów (2010-2013). Już w pierwszym sezonie gry w Bełchatowie wywalczył z drużyną srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata 2010, a następnie w tym samym sezonie mistrzostwo Polski, dwukrotnie zdobył z drużyną Puchar Polski (2011, 2012), zajął drugie miejsce w rozgrywkach Ligi Mistrzów w 2012 roku (Final Four było wówczas rozgrywane w łódzkiej Atlas Arenie) oraz srebrny medal mistrzostw Polski w sezonie 2011/2012. Zanim trafił do Indykpolu AZS-u Olsztyn reprezentował jeszcze barwy klubów AZS Politechnika Warszawska (2013) i ówczesnego Transferu Bydgoszcz (2013-15). Z drużyną z Olsztyna największym osiągnięciem było czwarte miejsce w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2017/2018.

 

 

Reprezentacja i pierwsze kroki trenerskie

 

Ponadto Paweł Woicki ma na swoim koncie medale zdobyte z reprezentacją Polski. W 2009 roku był w szeregach drużyny, która w Turcji zdobyła złoty medal mistrzostw Europy, a dwa lata później znalazł się w składzie drużyny trenera Andrei Anastasiego, która w rozgrywanym w gdańskiej Ergo Arenie Final Eight ówczesnej Ligi Światowej zdobyła historyczny brązowy medal. W 2018 roku po objęciu stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski przez Vitala Heynena rozgrywający Indykpolu AZS-u Olsztyn został włączony do sztabu reprezentacji Polski, zaś w 2019 roku razem z Danielem Plińskim poprowadził kadrę B do srebrnego medalu XXX Letniej Uniwersjady w Neapolu.

 

 

Rzeszowska misja

 

Pozyskanie doświadczonego rozgrywającego, który ma na swoim koncie m.in. złoty medal Mistrzostw Europy czy Mistrzostwo Polski, jest dla Asseco Resovii Rzeszów kolejnym krokiem w celu odbudowy zespołu po ostatnich dwóch bardzo słabych sezonach. O miejsce w składzie Woicki rywalizował będzie z Fabianem Drzyzgą. Ponadto do zespołu dołączyli tacy gracze jak: Karol Butryn, Robert Taht, Klemen Čebulj, Timo Tammemaa, Michał Potera, Damian Domagała, Piotr Hain oraz Jeffrey Jendryk, o którego transferze więcej pisaliśmy TUTAJ. Ponadto do Rzeszowa po rocznym wypożyczeniu wraca Nicolas Szerszeń, o czym więcej przeczytacie TUTAJ. Z zespołem pożegnało się aż dziesięciu zawodników. Kontrakty z Tomasem Rousseauxem oraz Marcinem Komendą zostały rozwiązane za porozumieniem stron, a Olieg Achrem zdecydował się zakończyć karierę i w kolejnych rozgrywkach będzie pełnił funkcję asystenta trenera Albero Giulianiego. Z klubu odeszli także: Bartłomiej Lemańki, Kawika Shoji, Luke Perry, Damian Schulz, Zbigniew Bartman, Nicholas Hoag oraz Nicolas Marechal.

 

 

 

Źródło: Informacja własna