Yacine Louati zasila szeregi Jastrzębskiego Węgla

Kolejny francuski zawodnik zdecydował się na podpisanie kontraktu z polskim klubem i po takich siatkarzach jak Kevin Tillie, Thibault Rossard czy Julien Lyneel umowę z plusligową drużybą zawarł Yacine Louati. Przyjmujący związał się z Jastrzębskim Węglem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny.

 

Walczyć o wszystko

 

Jastrzębski Węgiel szykuje zespół do osiągania najwyższych celów. Na przyjęciu zostaje na pewno Tomasz Fornal, który pokazał się z dobrej strony w zeszłym sezonie, a umowę z jastrzębianami zawarł Rafał Szymura. Na Śląsku zostają również Michał Szalacha, Jakub Bucki, Jakub Popiwczak i Jurij Gladyr. Na pozycji rozgrywającego pewną pozycję ma Lukas Kampa, który zdecydował się przedłużyć kontrakt.Na przedłużenie kontraktu nie zdecydował się również trener, Slobodan Kovač, którego następcą został Luke Reynolds, który do tej pory sprawował funkcję asystenta oraz trenera przygotowania fizycznego. Za atak w zespole odpowiadał będzie Mohamed Al Hachdadi, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ, a z Akademii Talentów do PlusLigi dołączyli środkowy Patryk Cichorz-Dzyga i przyjmujący Michał Gierżot.

 

Do klubu dołączył właśnie Yacine Louati. Do stycznia we francuskiej reprezentacji pełnił on jedynie rolę zmiennika, czy to Kevina Tillie czy Earvina N’gapetha. Punktem kulminacyjnym okazały się być kwalifikacje olimpijskie w Berlinie, gdzie zawodnik pokazał się z najlepszej strony. W meczu półfinałowym razem z Antoinem Brizardem odwrócili losy meczu, zmieniając niekorzystny dla siebie wynik 0:2 na wygraną 3:2. W finale wyszedł już w pierwszym składzie i z łatwością Francuzi pokonali Niemców 3:0 i wywalczyli ostatni bilet na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. 28-letni zawodnik ma na swoim koncie nie tylko sezon spędzony w Monzie. Wcześniej występował w barwach włoskiej Padwy czy francuskiego Chaumont VB. „Jednym z głównych powodów, dzięki któremu Francja zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie do Tokio, był fakt, że Yacine Louati stanął na wysokości zadania w kluczowych momentach styczniowego turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie. W minionym sezonie ligowym Louati kontynuował swój siatkarski rozwój w barwach klubu z Monzy, gdzie wnosił do zespołu szeroką gamę swoich umiejętności. Nie mam wątpliwości, że Yacine oczaruje fanów w PlusLidze i pokaże, dlaczego jest przyszłością francuskiej siatkówki i przyszłym olimpijczykiem” – uważa Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne